:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C rozproszone chmury

Kopciuszek na płońskiej scenie

W środę, 20 czerwca, na widowni kina w płońskim Miejskim Centrum Kultury zasiedli uczniowie płońskich przedszkoli i szkół podstawowych, a na scenie wystąpili aktorzy ze szkoły Żywioły. Wystawili przedstawienie „Kopciuszek” przygotowane na zajęciach szkolnego koła teatralnego.

Reżyserem spektaklu była Joanna Rachobińska, a za stronę taneczno-muzyczną sztuki odpowiadała Beata Charzyńska.  Twórczyniom spektaklu udało się przygotować profesjonalne przedstawienie z udziałem dzieci w wieku 6 – 12 lat.

W przedstawieniu klasyka mieszała się ze współczesnością. W roli Kopciuszka wystąpiła Maja Fronczak, która pokazała, że potrafi wzruszać publiczność pięknym śpiewem, ale i bawić nowoczesnym rapem. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowała na scenie tańcząc z księciem walca podczas sceny balowej. Bezkonkurencyjne okazały się też pięknie ubrane damy dworu – uczennice klasy pierwszej, które pokonały swoją tremę i wystąpiły przed pełną salą.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie:  klasy I - Wiktoria Kania, Zofia Koperska, Gabriela Kostulska, Marta Mysiewicz, Gabriela Stachowicz,  klasy II - Zofia Domańska,  klasy III - Wiktoria Błaszczak, Alicja Domańska, Witold Fronczak, Emilia Krajewska, Gabriela Peszyńska, Nikola Witczak,  klasy IV - Kacper Fabisiak, Julia Jarczewska, Witold Nowicki, Anna Poryzińska.

Najmłodsza publiczność żywo reagowała na kolejne sceny z baśni odgrywane na scenie. Czasem zabawne reakcje najmłodszych świadczyły o tym, że sztuka oglądana była przez nich z dużym zaciekawieniem. Dorośli zaś nie szczędzili słów zachwytu, a gratulacjom nie było końca. Pojawiły się sugestie, że tę piękną sztukę trzeba koniecznie wystawić ponownie.

foto: Maciej Mączyński, zbiory szkoły Żywioły

Kopciuszek na płońskiej scenie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się