5°C lekkie zachmurzenie

Kowalski najbliżej medalu

lekkoatletyka, Kowalski najbliżej medalu - zdjęcie, fotografia

Czwórka zawodników MKS Durasan Płońsk startowała w mistrzostwach Polski juniorów, które w dniach 23-25 czerwca odbyły się we Włocławku.

Najbliżej medalu był dyskobol Adam Kowalski. Podopieczny Zbigniewa Wiśniewskiego – z wynikiem 50.70 - zajął czwarte miejsce.

Marta Gorczyńska (trener Zbigniew Majewski) – z czasem 58.27.79 - była siódma w chodzie na 10 kilometrów.

Damian Trzaska wystąpił w dwóch biegach sprinterskich. Podopieczny Zbigniewa Majewskiego zajął 12 miejsce w biegu na 200 metrów (22.70; el. 22.24) i 18 w biegu na 100 m (11.07).

Beata Faderewska niestety nie ukończyła biegu na 100 metrów przez płotki.

Zawodnicy płońskiego klubu wywalczyli 19 punktów do ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego. (r)