7°C umiarkowane opady deszczu

Kulturystyczny sukces policjanta

kulturystyka, Kulturystyczny sukces policjanta - zdjęcie, fotografia

Policjant z raciąskiego komisariatu, starszy sierżant Patryk Błocki (na zdjęciu pierwszy z lewej) w miniony weekend osiągnął swój pierwszy sukces w kulturystyce. Sukces niemały, ponieważ zdobył 2 i 3 miejsce w dwóch różnych kategoriach w zawodach sylwetkowych.

Zawody odbyły się w Skarszewach i były to eliminacje do mistrzostw świata.

Patryk Błocki przygodę z kulturystyką rozpoczął 9 lat temu. Początkowo trenował na domowej siłowni, a w 2013 roku przenieść się do siłowni profesjonalnej. Pierwszy raz w zawodach kulturystycznych wystartował w ubiegłym roku (FIWE FITNESS TRADE SHOW). Nie dostał się do finału, udział ten jednak zmotywował go do jeszcze cięższej pracy nad własnym ciałem.

W miniony weekend Patryk po raz drugi wystartował w zawodach sylwetkowych - tym razem w International Polish CUP Bodybuilding i Fitness w federacji WBBF WFF Polska, które odbyły się w Skaryszewach.

Były to eliminacje do mistrzostw świata. Miesiące przygotowań do zawodów i intensywnych, wręcz morderczych treningów przyniosły efekt. Raciąski policjant wystartował w dwóch kategoriach i w obu zajął wysokie miejsca. W kategorii Muscle Model uplasował się na 2 miejscu, natomiast w Fitness Model Men był 3.

W najbliższy weekend Patryk wystartuje w Pucharze Polski w Kulturystyce i Fitness WPF & IBFF w Siedlcach. (ko)