:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C lekkie zachmurzenie

Lasy, trawy, auta i inne, czyli kilka dni z życia strażaków

straż w akcji, trawy czyli kilka życia strażaków - zdjęcie, fotografia
 • Adamowo
  Adamowo
 • foto: zbiory OSP Królewo
  foto: zbiory OSP Królewo
 • Adamowo
  Adamowo
 • foto: zbiory OSP Królewo
  foto: zbiory OSP Królewo
 • Adamowo
  Adamowo
  +1

Utknęła karetka

W nocy z niedzieli na poniedziałek (15 na 16 kwietnia) strażaków wezwano do Milewa w gm. Sochocin, gdzie zakopała się w błocie karetka pogotowia. Z uwagi na grząski teren strażacki wóz nie mógł blisko podjechać. Karetka została wyciągnięta przez ciągnik rolniczy.

Płonął las

W niedzielę, 15 kwietnia około godziny 15.30 strażacy gasili pożar w Adamowie (gm. Joniec). Paliło się poszycie na skraju lasu. W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy zawodowi z Płońska oraz OSP Joniec, Królewo i Nowe Wrońska.  Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

Ugasili komórkę

W niedzielę, 15 kwietnia około godziny 3 nad ranem straż pożarną wezwano na ul. Klonową w Płońsku. Zapaliły się deski, folia i drewno przy komórce,  do której wnętrza rozprzestrzenił się ogień. Zniszczeniu uległo drewno na opał. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej podpalenie.

Płonęły auta

We wtorek, 10 kwietnia strażaków wezwano do Poczernina w gm. Płońsk, gdzie wskutek zwarcia instalacji zapalił się volkswagen golf.

W środę, 11 kwietnia w Parlinie (gm. Czerwińsk) palił się przedział silnika w fordzie fokusie – pożar ugasił właściciel pojazdu. Przyczyną było zwarcie instalacji w pojeździe.

W sobotę, 14 kwietnia około godziny 21.30 w Zdziarce w gm. Czerwińsk (na zdjęciu) zapalił się nissan interstar. Przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe. W akcji gaśniczej brali udział strażacy zawodowi z Płońska, a także OSP Czerwińsk, Chociszewo, Raszewo Włościańskie i Radzikowo Stare.

Nadal płoną trawy

W poniedziałek, 9 kwietnia strażacy gasili pożar trawy przy ulicy Płockiej w Płońsku. Dzień później paliła się trawa w Kraszewie Sławęcin w gm. Raciąż, a  w środę, 11 kwietnia przy ul. Wolności w Raciążu. W Popielżynie Zawadach paliły się tego dnia gałęzie po wycince drzew.

W czwartek, 12 kwietnia strażacy gasili pożary traw w Załuskach, przy ulicy Słonecznej i Sucharskiego w Sochocinie.

Strawa na kuchni

W piątek, 13 kwietnia przed godziną 20 straż pożarną wezwano na ulicę ks. J. Popiełuszki w Płońsku, gdzie w jednym z mieszkań zapaliła się pozostawiona na kuchni patelnia z jedzeniem. Pożar ugasił sąsiad, który poczuwszy swąd spalenizny, wyważył drzwi.

Gaz z instalacji

W środę, 11 kwietnia strażacy interweniowali na ulicy Padlewskiego w Płońsku, gdzie z jednego aut wyczuwalny był zapach gazu. Okazało się, że gaz ulatnia się z instalacji samochodu.

Wodę wypompowali

W poniedziałek, 9 kwietnia strażacy wypompowywali wodę z budynku w Roguszynie w gm. Czerwińsk. Wskutek pęknięcia rury wodociągowej zalany został parter.

W czwartek, 12 kwietnia straż wezwano do Złotopolic w gm. Załuski, gdzie w jednym z budynków wskutek przyboru wód gruntowych zalana została piwnica.

foto: zbiory OSP Królewo, OSP Joniec, OSP Raszewo, OSP Nowe Wrońska


Lasy, trawy, auta i inne, czyli kilka dni z życia strażaków komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się