piłka nożna, Łatwo lekko przyjemnie - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 20/10/2018 18:25

Nareszcie tej jesieni sympatycy płońskiej drużyny doczekali się meczu bez zbędnego stresu, w którym PAF nie tylko zdecydowanie dominował, ale dokumentował to zdobywanymi bramkami.

Do Płońska w sobotę przyjechał jeden z najsłabszych zespołów ligi, który jednak potrafi od czasu do czasu sprawić niespodziankę. Tym razem jednak Mazowsze Jednorożec było słabsze od gospodarzy wyraźnie i mecz nie miał swojej temperatury. PAF był bowiem zdecydowanie lepszy, dominował przez całe spotkanie i odniósł łatwe – i wysokie – zwycięstwo.

Już do przerwy płońszczanie prowadzili aż 4:0, a zaczęło się od gola w 9 minucie Kamila Boniewskiego. Ciekawostką z pewnością jest fakt, że zawodnik ten miał udział przy wszystkich bramkach, które padły w pierwszej części gry. W 17 minucie to po faulu na nim Łukasz Barankiewicz trafił z karnego, a potem pomocnik PAF asystował przy golach Kacpra Bielaka (29 minuta) i Łukasza Barankiewicza (33 minuta). Po zmianie stron padły jeszcze trzy gole dla gospodarzy. W 50 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego, w swoim stylu, skutecznie przymierzył Emil Kuciński, w 67 ładną indywidualną akcję golem spuentował Dominik Archipienko, a wynik na 7:0 ustalił – po akcji Macieja Bielskiego - w 84 minucie Łukasz Barankiewicz. (ak)

20.10. PAF Płońsk – Mazowsze Jednorożec 7:0 (4:0)

bramki: Boniewski (9, asysta Barankiewicz), Barankiewicz (17, rzut karny po faulu na Boniewskim), Bielak (29, asysta Boniewski), Barankiewicz (33, asysta Boniewski), Kuciński (50, rzut wolny po faulu na Bielaku), Archipienko (67, akcja indywidualna), Barankiewicz (84, asysta Bielski).

PAF: Mateusz Chaliński (87, Szymon Kamiński) – Kamil Osiecki (80, Mateusz Wiśniewski), Mateusz Kozielski, Piotr Hercel, Kamil Wiśniewski (75, Ernest Kamiński), Adam Szcześniak (80, Norbert Turowiecki), Emil Kuciński, Kacper Bielak (65, Dominik Archipienko), Kamil Boniewski (57, Maciej Bielski), Łukasz Barankiewicz, Mateusz Rutkowski (78, Łukasz Motak).

Pozostałe wyniki XII kolejki ligi okręgowej: * KS CK Troszyn - GKS Strzegowo 2:2 * Żbik Nasielsk - Wkra Bieżuń 4:5 * Korona Szydłowo - Makowianka Maków Maz. 1:2 * Kryształ Glinojeck - Nadnarwianka Pułtusk 1:1 * Tęcza Ojrzeń - Orzyc Chorzele 2:1 * Wkra Sochocin - Ostrovia Ostrów Maz. 0:3. W niedzielę zagrają: * Sona Nowe Miasto - Iskra Krasne.