:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Likwidacja PKS - co dalej z transportem?

gospodarka, Likwidacja dalej transportem - zdjęcie, fotografia

We wtorek, 6 marca  spółka Mobilis Group poinformowała o likwidacji ciechanowskiego PKS, którego oddziałem jest PKS w Płońsku. Autobusy PKS mają jeździć tylko do końca czerwca. Co dalej?

Spółka Mobilis należy do spółdzielni Egged – największego przewoźnika w Izraelu i jest właścicielem 10 spółek PKS w Polsce. We wtorek, 6 marca opublikowała na swojej stronie komunikat, w którym informuje, że nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PKS w Ciechanowie S.A. podjęło uchwałę o rozwiązaniu spółki i otwarciu jej likwidacji. Dodajmy, że PKS Płońsk jest oddziałem ciechanowskiej spółki.

Mobilis informuje, że działalność transportowa na trasach, które obsługuje ciechanowski PKS będzie prowadzona do końca czerwca tego roku.

- (…) „Głównym powodem likwidacji spółki jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie, z roku na rok, malejąca liczba pasażerów, którzy regularnie korzystają z usług regionalnej komunikacji autobusowej. – czytamy we wtorkowym komunikacie. - W związku z tym, mimo wprowadzonych optymalizacji operacyjnych, nasz model biznesowy pozostawał długoterminowo nierentowny. Obejmował on kompleksową obsługę przewozów szkolnych i linii lokalnych oraz miał zapewniać mieszkańcom regionu dogodną siatkę połączeń. Na trudną sytuację w spółce wpłynął też m.in. brak uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju. Jednocześnie chcemy pozostać w ścisłym kontakcie z władzami lokalnymi, aby pomóc wypracować rozwiązania komunikacyjne dla poszczególnych gmin po zamknięciu naszej działalności transportowej z końcem czerwca 2018 r.”

Dodajmy również, że z transportu PKS korzysta m.in. młodzież dojeżdżająca nie tylko do płońskich szkół.

Starosta Andrzej Stolpa zamierza min. spotkać się w tej sprawie z wójtami i burmistrzami z powiatu płońskiego.

Do tematu będziemy wracali.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Likwidacja PKS - co dalej z transportem? komentarze opinie

 • Przejezdna. - niezalogowany 2018-03-08 22:58:07

  To, że dworzec PKS w Płońsku chyli się ku upadkowi, widać było gołym okiem, od kilku lat. Nasi samorządowcy po prostu przespali ten problem.

 • gość 2018-03-14 01:57:17

  było głośno jaki to dworzec jest zaniedbany i brudny, a miasto i powiat odpowiadało że to mienie prywatne. Spółka pokazała teraz, że skoro chcecie mieć ładny dworzec to możecie go kupić i odnowić :)

 • gość 2018-03-20 19:24:00

  To się musiało tak skończyć. Aż dziwne, że prywatne przedsiębiorstwo tak prosperowało, bo to wypisz, wymaluj skrajna komuna. Wieczne spóźnienia, sauna w lato, ziąb w zimę, syf niesamowity w autobusach i na dworcu. A po co odśnieżyć peron? Pasażer traktowany jak zło konieczne. Dla pocieszenia na Zachodnim jest to samo. Nie można posiedzieć na ławce, bo wiecznie usyfione itd. W piątki i przed świętami nie podobna wyjechać z Warszawy, jak się nie ma wcześniej wykupionego biletu, ale przewoźnicy o tym nie wiedzą i nie chcą zarobić podstawiając dodatkowe autobusy. Z Płońska do Młocin o 5:30 często ludzie stoją jak bydło, bo brakuje miejsc. Nierentowne wszystko. A może problem tkwi na Bliskim Wschodzie, bo się okazuje, że tam jest właściciel tego całego bałaganu?

 • Mh - niezalogowany 2018-07-24 20:33:30

  Tak jest zgadzam się ale jest chore Płock tylko remont na ulicy i miasta . Ja przyjechałem od Warszawa do Płońsk Wstyd PKS jak mam pojechać do Ciechanów.???????????

Dodajesz jako: Zaloguj się