:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Likwidacja PKS - władze zabrały głos

gospodarka, Likwidacja władze zabrały głos - zdjęcie, fotografia

Pisaliśmy już o wielkich problemach komunikacyjnych, które będą związane z likwidacją ciechanowskiego PKS i decyzją o sprzedaży płońskiego dworca autobusowego. Na stronie starostwa powiatowego pojawił się komunikat w tej sprawie. Poniżej jego treść:

"W związku z informacją o rozwiązaniu PKS S.A. Ciechanów w piątek, 9 marca z inicjatywy burmistrza Andrzeja Pietrasika w Urzędzie Miejskim w Płońsku odbyło się spotkanie z udziałem Starosty Powiatu Płońskiego Andrzeja Stolpy oraz likwidatora spółki Mobilis Zbigniewa Załęskiego.

Likwidator spółki stwierdził, że jedyną przyczyną postawienia spółki w stan likwidacji była jej sytuacja ekonomiczna. Zapewnił też, że komunikacja autobusowa na terenie powiatu płońskiego będzie prowadzona w niezmiennej formie do 30 czerwca tego roku.

Starosta powiatu płońskiego poruszył kwestię wydzielenia budynku dworca i stanowisk z działki, na której znajdują się te obiekty. Likwidator poinformował burmistrza i starostę, że jest zainteresowany sprzedażą całego terenu – włącznie ze stanowiskami autobusowymi i dworcem. Zwrócił jednak uwagę, że – do momentu sprzedaży – możliwe będzie wydzierżawienie lub użyczenie dworca i stanowisk. Kwestia ta ma być przedmiotem kolejnych rozmów.

Likwidator zobowiązał się również do udostępnienia danych, tzw. potoku pasażerów na poszczególnych liniach autobusowych na terenie powiatu. Informacje te mają pomóc w ewentualnym płynnym przejęciu kursów przez innych przewoźników.        

Dla starosty i burmistrza priorytetem jest zachowanie dworca, w tej samej lokalizacji, a także istniejącej liczby połączeń autobusowych. Starosta i burmistrz wykorzystają wszelkie możliwe środki, aby tak się stało."

foto: archiwum


Likwidacja PKS - władze zabrały głos komentarze opinie

  • gość 2018-03-17 17:43:02

    Zastanawiające jest jedno- linie nierentowne obsługiwał PKS a rentowne, np Płońsk- Metro Młociny tymi samymi autobusami Mobilis. Czyżby trzeba było pokazać na papierze powód do likwidacji?

Dodajesz jako: Zaloguj się