18°C lekkie zachmurzenie

Marcin Bogucki na kulturystycznym podium!

kulturystyka, Marcin Bogucki kulturystycznym podium! - zdjęcie, fotografia

Znakomite wieści nadeszły z Katowic, gdzie w sobotę (12 maja), rozgrywane były mistrzostwa Polski federacji NAC w kulturystyce klasycznej. Płońszczanin Marcin Bogucki stanął na podium, zajął w nich trzecie miejsce.

To kolejny sukces płońszczanina, który na kulturystyczne salony wkroczył po prostu w sprinterskim tempie w maju ubiegłego roku.

Przypomnijmy, nauczyciel wychowania fizycznego w płońskiej dwójce (wcześniej znany piłkarz m.in. płońskiej Tęczy), kilka lat treningu sfinalizował wielkim sukcesem na mistrzostwach Polski w kulturystyce i fitness federacji WPF 21 maja ubiegłego roku. Marcin Bogucki w kategorii kulturystyka klasyczna do 175 cm zajął wówczas trzecie miejsce, a oprócz brązowego medalu został powołany do reprezentacji Polski.

I w biało-czerwonych barwach 3 czerwca ub.r. wystąpił w Siedlcach na mistrzostwach Europy federacji WPF. Wystąpił i od razu zrobił furorę - zdobył bowiem srebrny medal i został wicemistrzem Europy.

A teraz, po roku, ponownie stanął na podium mistrzostw Polski rozgrywanych w sobotę, 12 maja, w Katowicach.

- Cieszę się i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojego sukcesu - mówił na gorąco Marcin Bogucki. – Najbardziej oczywiście chciałbym podziękować żonie Monice, która przejęła większość obowiązków podczas moich przygotowań i moim największym fankom, czyli córeczkom Blance i Julii. (ak)