:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Mazowsze w sercu Niepodległej i honorowy obywatel Płońska

W poniedziałkowy (1 października) wieczór w sali widowiskowej MCK w Płońsku odbył się patriotyczny koncert „Mazowsze w sercu Niepodległej 1918-2018” organizowany w ramach cyklu koncertów na 100-lecie niepodległości i 20-lecie samorządu województwa mazowieckiego.

Koncert poprzedziła samorządowa uroczystość. Kilka dni wcześniej rada miejska w Płońska nadała tytuł Honorowego Obywatela Płońska marszałkowi województwa mazowieckiego Adamowi Struzikowi. Przed poniedziałkowym koncertem burmistrz Andrzej Pietrasik i przewodniczący rady miejskiej Henryk Zienkiewicz przekazali mu symboliczny klucz do miasta.

A koncert był prawdziwą podróżą po kartach historii naszego narodu zapisanych językiem poezji i muzyki, w którą zabrał widzów Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury z Warszawy. Płońszczanie mieli okazję obejrzeć specjalny program w oparciu o dorobek artystyczny wielu wybitnych artystów, którzy swoją twórczością upamiętnili 100 lat radości i smutku.

Widzowie usłyszeli  m.in. takie piosenki jak: „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Litania piwnic”, „Piosenka o mojej Warszawie”, „Mazowieckie noce” oraz wiązanki pieśni legionowych, piosenek lwowskich i wybrane utwory literackie m.in.: „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego czy „Mistyka finansów”.

W piękną muzyczno-literacką podróż zabrali widzów aktorzy: Tomasz  Gęsikowski, Izabella Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki, Artur Gotz oraz zespół muzyczny w składzie: Zbigniew Rymarz (kierownictwo muzyczne, fortepian), Grzegorz Bożewicz (bandoneon), Jakub Mikulski (perkusja).

Patriotyczny wieczór w sali kina zakończył się owacjami na stojąco i wręczeniem artystom bukietów słoneczników. Organizatorem koncertu był Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie pod honorowym patronatem starosty płońskiego, burmistrza miasta Płońska i wójta gminy Płońsk.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk


Mazowsze w sercu Niepodległej i honorowy obywatel Płońska komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się