piłka nożna, szczycie przegrany Orlęta awans zagrają barażach Gladiatora porażka Dzierzgowie - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 25/05/2019 16:24

Mecz na szczycie tego sezonu B klasy odbył się w sobotę, 25 maja, w Radzanowie. Liderująca Wkra podejmowała baboszewskie Orlęta, a walka toczyła się o pozycję lidera, która na koniec rozgrywek da bezpośredni awans.

Gladiator także wrócił z meczu wyjazdowego bez punktów - 0:3 słoszewianie przegrali z Tamką Dzierzgowo.

Orlęta Baboszewo do Radzanowa pojechały na swój ostatni w ligowych rozgrywkach mecz (do końca sezonu baboszewianie będą mieli dwa wolne terminy - jeden okraszony trzema punktami za walkower z wycofaną z rozgrywek Wkrą II Żuromin). Ostatni, ale najważniejszy - by liczyć na bezpośredni awans trzeba było wygrać.

W pierwszej części gry spotkanie było niezwykle wyrównane, ale remisowo się nie skończyło. W 25 minucie bowiem, sędziowie… nie zauważyli zagrania piłkę ręką zawodnika gospodarzy, a ten zdobył gola.

Po zmianie stron wiary, z minutę na minutę, było jakby mniej. Orlęta próbowały - strzelali gospodarze, którzy podwyższali wynik w 62 i 70 minucie. Co prawda dwie minuty później do siatki Wkry trafił Daniel Skolimowski, ale to było wszystko.

Wkra Radzanów wygrała 3:1 i może więc już cieszyć się z awansu do A klasy. Orlętom pozostaje tytuł wicemistrzowski i walka o awans w barażowych spotkaniach z wicemistrzem B klasy grupy ostrołęckiej (prawdopodobnie z GUKS Krasnosielc), które odbędą się 16 i 23 czerwca.

Tak udanie prezentujący się w poprzedniej kolejce Gladiator, tym razem pojechał na wyjazdowy mecz do Tamki Dzierzgowo. Grający w nie najsilniejszym składzie słoszewianie zaprezentowali się w sobotę niezbyt udanie. Gospodarze okazali się lepsi i wygrali pewnie 3:0. (ak)

25.05. Wkra Radzanów - Orlęta Baboszewo 3:1 (1:0)

bramki: Skolimowski (72, akcja indywidualna).

Orlęta: Robert Goszczycki - Cezary Napiórkowski, Grzegorz Rybacki, Łukasz Oleszkowicz (60, Marek Charzyński), Adam Senkowski, Rafał Tyski, Sebastian Mak, Daniel Skolimowski, Paweł Bogdański (60, Patryk Zajączkowski), Rafał Gwiazda (52, Piotr Zjadewicz), Kamil Gajewski.

25.05. Tamka Dzierzgowo - Gladiator Słoszewo 3:0 (2:0)

Mecz na szczycie przegrany - Orlęta o awans zagrają w barażach. Gladiatora porażka w Dzierzgowie komentarze opinie