12°C bezchmurnie

Medale i nie tylko na makroregionie

lekkoatletyka, Medale tylko makroregionie - zdjęcie, fotografia

Srebro i dwa brązowe medale wywalczyli lekkoatleci MKS Durasan Płońsk podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików, które 8 września rozegrano w Ciechanowie.
Największy sukces odniósł w biegu na 600 metrów Jakub Małecki. Podopieczny Zbigniewa Wiśniewskiego – z czasem 1.28.78 – wywalczył srebrny medal.
Kolejne – brązowe - medale wywalczyły dziewczęta.

Na najniższym stopniu podium w biegu na 100 metrów (13.10) stanęła Julia Kwasiborska, trenowana przez Zbigniewa Majewskiego.

Trzecie miejsce w chodzie na 3000 metrów (20.37.80) zajęła zaś podopieczna Piotra Kozery - Wiktoria Filipiak.
Lekkoatleci płońskiego klubu w pięciu innych konkurencjach byli bardzo blisko medali, kończąc ostatecznie swoje występy na czwartych  miejscach.
Miejsca tuż za podium zajęli: sztafeta 4x100 (52.81) w składzie: Marta Zdunowska, Aleksandra Jaroszewska, Julia Kwasiborska, Klaudia Chojnacka; Jakub Kowalski w rzucie dyskiem (38.28); Marlena Rosa w chodzie na 3000 m (20.47.26); Kamil Błaszczyk w biegu na 1000 m (2.51.26) oraz Aleksandra Szemplińska w skoku w dal (4.79).
W pchnięciu kulą Jakub Kowalski, z wynikiem 9.93 zajął piąte miejsce, a na identycznej lokacie konkurs skoku w dal (5.53) zakończył Jakub Piliński.
Na szóstych miejscach zawody ukończyli: Klaudia Chojnacka w biegu na 100 m (13.17) i Wiktoria Widulińska w skoku w dal (4.71).
Dwoje zawodników (Łukasz Korzeniowski – 145 oraz Anna Woźniak - 140 ) na siódmych lokatach zakończyło rywalizację w skoku wzwyż.

Miejsca w dziesiątce wywalczyły jeszcze dwie zawodniczki w chodzie na 3000 m. Dziewiąta (21.33.88) była Wiktoria Widulińska, a dziesiąta (23.15.03) Natalia Pawelska.

Do dorobku punktowego ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego (ogólnie zawodnicy płońskiego klubu wywalczyli ich 21) dołożyła się też Wiktoria Tylczyńska, która w chodzie na 3000 m (23.17.91) zajęła 11 miejsce.
Pozostałe wyniki: Wiktoria Filipiak - w dal (3.58), Filip Kobos - 2000 m (7.16.22), Łukasz Korzeniowski - w dal (5.07), Natalia Pawelska - kula (7.19), Marlena Rosa - 600 m (1.57.05), Adrian Szymańczyk - wzwyż (140), Wiktoria Tylczyńska - w dal (3.26), Anna Wiśniewska - w dal (3.87), Anna Woźniak - w dal (3.88), Marta Zdunowska - w dal (3.72), Jakub Piliński - 100 m (12.74). (ak)