:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C pochmurno z przejaśnieniami

Miał jechać z dziećmi na wycieczkę - policja pojazd wycofała

policja na drodze, Miał jechać dziećmi wycieczkę policja pojazd wycofała - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 11 czerwca policjanci nie dopuścili do jazdy busa, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę.

- Zbliża się koniec roku szkolnego, w związku z czym organizowanych jest dużo wycieczek dla uczniów. Niemal każdego dnia  policjanci z wydziału ruchu drogowego płońskiej komendy, w trosce o bezpieczną podróż dzieci i młodzieży, kontrolują autokary. Niestety stan techniczny niektórych pozostawia wiele do życzenia – informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska.

W poniedziałek policjanci płońskiej drogówki, na prośbę szkół organizujących wycieczki, skontrolowali w sumie 7 autokarów. Do stanu technicznego i wyposażenia sześciu z nich funkcjonariusze nie mieli zastrzeżeń.

- Jednak jeden, którym miały na zieloną szkołę jechać dzieci ze szkoły podstawowej, nie został dopuszczony do dalszej jazdy – podaje rzecznik. - Policjanci w trakcie sprawdzania jego stanu technicznego ujawnili, że bus miał zimowe opony , luzy w układzie kierowniczym i braki w  oświetleniu. Dodatkowo funkcjonariusze podejrzewali awarię układu zawieszenia. Właściciel firmy przewozowej dosyć szybko podstawił drugi autokar. Ten również został poddany przez mundurowych kontroli technicznej. Policjanci tym razem nie mieli żadnych zastrzeżeń i dzieci mogły bezpiecznie wyruszyć w podróż.

Płońska policja przypomina, że  zarówno rodzice, jak i opiekunowie zorganizowanych grup oraz organizatorzy wycieczek mogą się zwrócić o sprawdzenie stanu technicznego oraz wyposażenia autobusów, a także trzeźwości kierowców. Kontrolę najlepiej zgłaszać w formie pisemnej na nr fax 23 662 15 40, na trzy dni przed planowanym wyjazdem. Całodobowo zgłoszeń można dokonywać na numer telefonu oficera dyżurnego KPP Płońsk 23 662 15 00, 23 662 15 50. (ko)

foto: archiwum

Miał jechać z dziećmi na wycieczkę - policja pojazd wycofała komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się