:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Mirek – jesteśmy z Tobą! Akcja wsparcia i pomocy dla chorego nauczyciela

Ponad 180 osób wzięło udział w niedzielnym (30 września) charytatywnym treningu biegowym na płońskim stadionie – akcji wsparcia dla chorego nauczyciela Mirosława Zielenieckiego. To inicjatywa, która jest początkiem pomocy, bowiem potrzebna jest zbiórka pieniędzy na kurację komórkami macierzystymi.

Mirek – jesteśmy z Tobą! – zakrzyknęła blisko dwustuosobowa grupa, która wzięła udział w treningu, który poprowadził Robert Adamski. Akcję zainicjowała grupa Płońskich Patriotów, a na ich apel odpowiedziały różne środowiska, które ponad podziałami wzięły udział w niedzielnej imprezie.

Trening rozpoczęła rozgrzewka, potem uczestnicy przebiegli dwa kilometry, odbyły się ćwiczenia gibkościowe, a na finał był akcent szybkościowy i rozciąganie. Trening zakończono poczęstunkiem grochówką, wręczeniem okolicznościowych dyplomów  oraz rozlosowaniem sześciu karnetów do klubu bokserskiego.

Spontanicznie dokonano też zbiórki, która w formie prezentu zostanie przekazana na leczenie Mirosława Zielenieckiego. Zebrano 4.727,06 złotych.

Płońszczanin, Mirosław Zieleniecki, nauczyciel wf, założyciel i były trener Dziewczęcej Akademii Futbolu, choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Jedyną nadzieją jest kuracja komórkami macierzystymi, niestety nierefundowana i droga. Potrzebne są pieniądze, można je wpłacać na podany poniżej numer konta.

- Stwardnienie zanikowe boczne to paskudna i okrutna choroba – relacjonuje Mirosław. - Unicestwia organizm chorego, który po ostatnie dni zachowuje pełną świadomość. Dotknięty schorzeniem człowiek widzi jak życie uchodzi powoli, oddech po oddechu, że koniec jest bliski, choć on przez długi czas nie chce nadejść. To precyzyjny i rozłożony na kilkanaście miesięcy wyrok śmierci. Jedyną nadzieją jest kuracja komórkami macierzystymi, niestety nierefundowana i droga.

Osoby, które chcą pomóc Mirosławowi i dołożyć własną cegiełkę na kurację komórkami macierzystymi, mogą wpłacić pieniądze na nr konta: 34 1020 1592 0000 2102 0029 2839.

foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Mirek – jesteśmy z Tobą! Akcja wsparcia i pomocy dla chorego nauczyciela komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się