10°C rozproszone chmury

Młodzi piłkarze na podium

piłka nożna, Młodzi piłkarze podium - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 10 września, na Łazienkowskiej w Warszawie gościli młodzi piłkarze z Football Academy Płońsk. Na bocznym boisku Legii wzięli udział w III edycji turnieju Ekstra Talent i zdobyli brązowe medale.

W turnieju rocznika 2007 i młodsi, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ekstraklasy, wzięło udział 18 drużyn podzielonych. Płońszczanie (w składzie: Karol Marciniak - Oskar Biliński, Radosław Kulak, Michał Wojciechowski, Maciej Piórkowski, Cezary Fabiański, Sebastian Sobczak, Marcel Ludwikowski, Kacper Pustoła, Jan Bagiński) zagrali w grupie z: Legią Warszawa, Ostrołęką, Piotrkowem Trybunalskim, Brwinowem i Bemowem. Zwycięzcy grup wchodzili do głównego finału, w którym grano każdy z każdym. W meczach grupowych podopieczni Roberta Jadczaka wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce. W finale ich przeciwnikami byli: SEMP Warszawa i Varsovia Warszawa. FA Płońsk 2:3 uległ drużynie SEMP i 2:2 zremisował z Varsovią, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

W przerwie pomiędzy meczami wszyscy uczestnicy brali udział w konkurencjach testowych. Zawodnik FA Płońsk Sebastian Sobczak wygrał zwis na drążku, a jego wynik (1 minuta 11 sekund) jest nowym rekordem Ekstra Talent. (ak)