15°C bezchmurnie

Najlepiej sztafeta czterystumetrowców

lekkoatletyka, Najlepiej sztafeta czterystumetrowców - zdjęcie, fotografia

Z niezłymi wynikami, ale bez medalu, zakończyli swój start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży lekkoatleci MKS Durasan Płońsk.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, będąca mistrzostwami Polski juniorów młodszych odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie w dniach 26-29 lipca.

MKS Durasan Płońsk zajął trzecie miejsce wśród klubów z Mazowsza, a najbliżej medalu była sztafeta 4x400 metrów chłopców. Sztafeta w składzie: Jakub Korycki, Adrian Małecki, Krystian Karwowski, Dominik Lisicki, Bartosz Ciarka - z czasem 3.30.46 - zajęła szóste miejsce.
Na dziesiątym miejscu – z czasem 43.87 – rywalizację ukończyła sztafeta (Wiktor Mateńko, Adrian Małecki, Dominik Lisicki, Bartosz Ciarka) 4x100 metrów.
Trzynaste miejsce w skoku w dal (6.33) zajął podopieczny Zbigniewa Majewskiego - Adam Kacprzak.
Czternasty w biegu na 400 metrów (50.89) był Adrian Małecki (trener Marcin Zaborowski).
Szesnasta w trójskoku (10.25) była podopieczna Zbigniewa Majewskiego Maria Olszewska, a w tej samej dyscyplinie Łukasz Przybylski (11.60), trenujący pod okiem Piotra Kozery, zajął dwudzieste trzecie miejsce.
Na dziewiętnastym miejscu zaś bieg na 400 metrów przez płotki (58.56) zawody ukończył Dominiki Lisicki, podopieczny Zbigniewa Wiśniewskiego. (ak)