19°C bezchmurnie

Najlepsza wiosną w okręgówce jest sochocińska Wkra!

piłka nożna, Najlepsza wiosną okręgówce sochocińska Wkra! - zdjęcie, fotografia

To po prostu niesamowite – sochocińska Wkra wygrała piąty mecz z rzędu i jest niekwestionowanym królem rundy wiosennej w lidze okręgowej. Żaden inny zespół nie zebrał w tej rundzie więcej punktów!

Tym razem sochocinianie zagrali z sąsiadem z ligowej tabeli – Tęczą Ojrzeń, a pojedynki te traktowane są niemal jak derbowe.

I sobotnią potyczkę lepiej zaczęli gospodarze, którzy w pierwszej fazie spotkania byli dużo groźniejsi. Powinni nawet prowadzić, ale dwukrotnie na wysokości zadania stanął bramkarz Wkry - Łukasz Aniserowicz. A potem było dla sochocianin tak pięknie, jak do tej pory wiosną. W 35 minucie indywidualną akcją w polu karnym popisał się Piotr Wypyszyński i było 1:0. Po zmianie stron Tęcza Ojrzeń już tak groźna nie była, a sochocinianie ponownie okazali się zabójczo skuteczni. W 62 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Dzięgielewski, a głową piłkę do siatki gospodarzy skierował Wypyszyński (na zdjęciu), ustalając wynik spotkania na 2:0 dla Wkry.

Tęcza Ojrzeń – Wkra Sochocin 0:2 (0:1)

bramki: Wypyszyński (35, akcja indywidualna), Wypyszyński (62, asysta Dzięgielewski).

Wkra: Łukasz Aniserowicz – Radosław Jakubiak, Fabian Lewandowski, Damian Sepczyński, Damian Kozłowski, Mateusz Ordak (81, Łukasz Kowalski), Mateusz Pałka, Dawid Nawrocki, Rafał Kosewski (46, Krzysztof Dzięgielewski), Piotr Wypyszyński (81, Robert Niepytalski), Mateusz Żulewski (89, Łukasz Szabrański).

czerwona kartka: Lewandowski (80).

Pozostałe wyniki XX kolejki: * Sona Nowe Miasto - Orzyc Chorzele 0:1 * GKS Strzegowo - Ostrovia Ostrów Maz. 0:1 * Korona Szydłowo - Wieczfnianka Wieczfnia 6:1 * Iskra Krasne - Wkra Żuromin 0:3 * KS CK Troszyn - Nadnarwianka Pułtusk 1:1 * Makowianka Maków Maz. - Żbik Nasielsk 4:2 * Tęcza Ojrzeń - Wkra Sochocin 0:2 * Sona Nowe Miasto - Orzyc Chorzele 0:1 * Mazowsze Jednorożec - Wkra Bieżuń 0:1.