:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Napad na kobietę na Płockiej - wiemy jaki zapadł wyrok

z sądowej wokandy, Napad kobietę Płockiej wiemy zapadł wyrok - zdjęcie, fotografia

Zapadł wyrok w sprawie ubiegłorocznego rozboju, do którego doszło na ulicy Płockiej w Płońsku. Sąd uznał oskarżonego za winnego zarzucanego mu czynu i orzekł karę 2 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny, ponieważ oskarżony złożył apelację.

Zdarzenie miało miejsce na początku listopada 2017 roku na ulicy Płockiej w biały dzień. 72-letnia płońszczanka, która  niosła utarg do banku – kilkadziesiąt tysięcy złotych, została zaatakowana przez mężczyznę, który najpierw jakiś czas za nią szedł, a potem uderzył ją w plecy. Starsza pani przewróciła się na jezdnię i złamała rękę a mężczyzna wyrwał jej z rąk torebkę, w której miała pieniądze oraz dokumenty.

Napastnik jednak nie uciekł, ponieważ na pomoc 72-latce ruszyło trzech przypadkowych przechodniów, którzy go ujęli. Podejrzany o dokonanie rozboju, 23-letni wówczas, mieszkaniec Płońska, Seweryn S. trafił do aresztu.

Płońska prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie aktem oskarżenia przeciwko młodemu płońszczaninowi.

Sąd Rejonowy w Płońsku rozstrzygnął już tą sprawę, uznając oskarżonego za winnego zarzucanego mu czynu i orzekł karę 2 lat pozbawienia wolności, a także zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonej kobiety. Wyrok nie jest prawomocny, ponieważ oskarżony wniósł apelację.

Mężczyzna nie przebywa już w areszcie. Po pierwszej rozprawie sąd uchylił decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, na co pokrzywdzona kobieta nie wnosiła sprzeciwu. Płońska prokuratura złożyła zażalenie na postanowienie sądu – nie zostało ono jeszcze rozpatrzone.

Katarzyna Olszewska

foto: zbiory policji

Napad na kobietę na Płockiej - wiemy jaki zapadł wyrok komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się