19°C bezchmurnie

Nasi w Elblągu na przełajach młodzików

lekkoatletyka, Elblągu przełajach młodzików - zdjęcie, fotografia

Miejsc na podium nie było, ale młodzicy MKS Durasan Płońsk wywalczyli dwa punkty do ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w biegach przełajowych.

Mistrzostwa odbyły się w minioną sobotę,  24 marca w Elblągu. Najlepsze miejsce - dziewiąte - w biegu na 3000 metrów zajął Filip Kobos, a Adrian Szymańczyk był w tym biegu szesnasty. Z powodu kontuzji biegu nie ukończył Bruno Kwiatkowski.

O wielkim pechu może mówić Jakub Małecki, który był jednym z faworytów do zwycięstwa w biegu na 2000 metrów. Jakub prowadził, ale podczas ostatniego podbiegu na 200 metrów przed metą niestety potknął się o wystający korzeń i przewrócił się nie kończąc biegu. Trenerem wszystkich zawodników jest Zbigniew Wiśniewski. (ak)