:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C mgła

Naukowy zawrót głowy

samorząd, Naukowy zawrót głowy - zdjęcie, fotografia

Tytuł to nazwa projektu edukacyjnego, który będzie realizowała gmina Płońsk. W piątek, 10 sierpnia rada gminy podjęła w tej sprawie uchwałę.

Całkowita wartość projektu to kwota ponad 1,4 mln zł, w tym pozyskane przez gminę dofinansowanie wynosi ponad 1,3 mln zł . Wkład gminy stanowi  kwotę około 74 tys. zł, przy czym jest to wkład niepieniężny.

Dodatkowe zajęcia w szkołach w Lisewie i Siedlinie będą prowadzone w ciągu najbliższego roku szkolnego. W piątek, 10 sierpnia radni gminy Płońsk zatwierdzili powyższy projekt do realizacji.

Podczas piątkowej sesji radni wprowadzili również zmiany w tegorocznym budżecie – zaplanowali m.in. 21,5 tys. zł na dofinansowanie remontu posadzki garaży strażnicy w Siedlinie, zwiększyli też wydatki urzędu o kwotę 351 tys. zł – są to środki na wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych poprzez Powiatowy Urząd Pracy.

Rada zatwierdziła regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy. Dodajmy, że wskutek zmiany przepisów taryf, zawierających ceny wody i ścieków nie zatwierdza już rada gminy, ale spółka Wody Polskie. Należąca do gminy Płońsk spółka – Gminny Zakład Komunalny przedłożyła do Wód Polskich wniosek w sprawie nowych taryf, dotyczących wody, na najbliższe trzy lata. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony ceny wody w gminie Płońsk w najbliższych trzech latach nieznacznie wzrosną – łącznie o 9 groszy na 1 msześc. (obecnie jest 2,58 zł plus vat), a miesięczna opłata abonamentowa o 30 groszy – obecnie jest to 3 zł miesięcznie.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Naukowy zawrót głowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się