:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C rozproszone chmury

Nie tylko o pogryzionym Niemcu

samorząd, tylko pogryzionym Niemcu - zdjęcie, fotografia

Do końca stycznia przyszłego roku Komisariat Policji w Raciążu będzie prowadził działania, zmierzające do przekonania mieszkańców do szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Szczepienia są obowiązkowe a ich brak może oznaczać konsekwencje dla właściciela. Szef komisariatu w Raciążu podczas czwartkowej sesji rady gminy Raciąż, 13 września podawał pewien przykład.

Pies ugryzł Niemca

Komendant KP w Raciążu, kom. Andrzej Mikołajewski mówił, że był niedawno  przypadek w Kraszewie Podbornym, gdzie jadący rowerem obywatel Niemiec został ugryziony przez psa. Wrócił do Niemiec, ale rana się nie goiła. Policja otrzymała przez ambasadę informację, by wszcząć czynności w celu ustalenia właściciela psa i sprawdzenia, czy pies był szczepiony przeciwko wściekliźnie. W konsekwencji właściciel został ukarany za  trzymanie psa bez uwięzi i brak obowiązkowego szczepienia.

- Sprawa może mieć poważniejsze konsekwencje, bo obywatel Niemiec może domagać się odszkodowania – powiedział komendant.

Wywieźli i pobili

Szef komisariatu w Raciążu mówił o policyjnej statystyce z tego roku na terenie gminy Raciąż. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce 27 lipca – był to rozbój, sprawcy wywieźli mieszkańca Koziebród, pobili, zabrali kartę i zmusili go do podania kodu PIN, a potem w Gralewie wypłacili pieniądze. Zatrzymano dwóch podejrzanych – mieszkańca Raciąża i Płocka, obecnie poszukiwany jest ukrywający się trzeci mężczyzna.  

W tym roku doszło do dwóch wypadków drogowych: w Bielanach, gdzie ranna została osoba, jadąca na skuterze oraz w Druchowie w gm. Raciąż, gdzie pieszy został potrącony przez auto. Od stycznia do sierpnia policja odnotowała 34 kolizje i nałożyła 130 mandatów, blisko 600 interwencji, zatrzymano 34 nietrzeźwych kierujących.  

Kom. Andrzej Mikołajewski mówił, że komisariat odnotowuje sporo interwencji w Koziebrodach - związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym. A ostatnio również w Żukowie Wawrzonkach, gdzie np. niedawno doszło do znieważenia funkcjonariusza.

Lepiej zabiegać

Komendant apelował, by starać się zapobiegać pewnym zjawiskom, np. zabezpieczać mienie - podawał przykład kradzieży w Kraszewie Podbornym, gdzie złodzieje wyprowadzili quada z niezamkniętej stodoły.

Ludzie się naoglądają…

Szef komisariatu mówił, że ludzie oglądają w telewizji różne programy i filmy o pracy policji a potem wydaje im się, iż ciągu pół godziny można rozwiązać jakąś sprawę.  Tymczasem nie jest to takie proste, a rzeczywistość w odróżnieniu od telewizyjnej fabuły jest zupełnie inna.

Komendant apelował do władz gminy o wsparcie finansowe – na zakup radiowozu, bowiem sytuacja, jeśli chodzi o samochodowy tabor, powoli robi się dramatyczna.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Nie tylko o pogryzionym Niemcu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się