:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C umiarkowane opady deszczu

Niedziela pamięci Marcina Kłoszewskiego

W niedzielne przedpołudnie w Baboszewie odbył się bieg pamięci Marcina Kłoszewskiego, byłego zawodnika Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku.

Aby uczcić pamięć Marcina – zmarłego w wieku 25 lat po samochodowym wypadku, który 6 lipca miał miejsce w Lutomierzynie - do Baboszewa przyjechało blisko 140  biegaczy nie tylko z naszego powiatu, ale także z różnych zakątków Polski, m.in. z: Płocka, Sochaczewa, Ciechanowa czy Warszawy.

Jesienny bieg pamięci w Baboszewie rozgrywany był na dwóch dystansach: 3,5 i 10 kilometrów, a uczestnikom towarzyszyła rodzina śp. Marcina. Rodzice, państwo Ireneusz i Iwona Kłoszewscy, wręczali pamiątkowe medale i statuetki, a rodzeństwo Kamil i Natalia, wzięło  udział w biegu na 3,5 km.

Impreza była wyjątkowa i wzruszająca. Wspaniała postawa biegaczy z różnych zakątków Polski i w różnym wieku, którzy wystąpili przede wszystkim, by uczcić pamięć o swoim koledze. Wolontariusze Akademii Dobra, działającej przy Szkole Podstawowej w Baboszewie, przygotowali dla uczestników poczęstunek, serwując makaron z sosami w trzech smakach oraz ciasto, kawę i herbatę, a  każdy zawodnik przybiegający na metę udekorowany został pamiątkowym medalem i jabłkiem. Przed ceremonią wręczania statuetek dla zwycięzców biegu wójt gminy Baboszewo Tomasz Sobecki wspomniał, że Marcin był pracownikiem urzędu gminy i marzył o organizacji pierwszego ulicznego biegu w Baboszewie.

- Marcin, marzenia się spełniają. Ten bieg jest dla Ciebie - dodał wójt.

Bieg na 3,5 kilometra wygrał Ryszard Łukaszewicz z Warszawy, a na podium stanęli także: Jakub Aksamit (Sochaczew) i Marcin Maciejczyk (Warszawa). Wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Zawadzka (Ciechanów), przed Natalią Sękowską (Płońsk) i Anną Bugajewską (Płońsk). Nagrodzono też najlepszych z Baboszewa - Ewelinę Pomianowską i Wojciecha Goszczyckiego.

Bieg główny (na dystansie 10 km) wygrał Mariusz Pawłowski (Marzęcice) przed Dawidem Bartołowiczem (Hilarów) i Andrzejem Piechną (Gostomin). Wśród kobiet najlepsza była Aneta Lubińska (Ciechanów), drugie miejsce zajęła Marta Wojdalska (Raszyn), a na trzecim stopniu podium stanęła Martyna Milewska (Mała Wieś).

Nagrody wręczono też w wielu kategoriach wiekowych, a na zakończenie zostały rozlosowane nagrody niespodzianki i nagrody główne: głośnik bluetooth oraz tablet, a prezes Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego Andrzej Świercz, w imieniu organizatorów, podziękował wszystkim za udział w biegu pamięci Marcina.

Organizatorami jesiennego biegu pamięci w Baboszewie byli: Klub Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku, gmina Baboszewo, gminny wolontariat przy Szkole Podstawowej w Baboszewie Akademia Dobra,  Szkoła Podstawowa w Baboszewie, Nadleśnictwo Płońsk, OSP Baboszewo, a konferansjerem był Marek Gierkowski.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Niedziela pamięci Marcina Kłoszewskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się