Niedziela w B klasie: Orlęta królem derbów! Gumino pechowo w Karolinowie

piłka nożna, Niedziela klasie Orlęta królem derbów! Gumino pechowo Karolinowie - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 06/10/2019 19:09

Po sobotniej wygranej (2:0) Gladiatora Słoszewo na wyjeździe z Olimpem Ciechanów, pozostałe mecze naszych drużyn w B klasie odbyły się w niedzielę (6 października). W Uniecku trzecie jesienne derby dla Orląt - baboszewianie wygrali z Jutrzenką 5:2. A Gumino - odkąd jako gospodarz gra w Karolinowie - nadal nie może zapunktować.

Jesienią w B klasie - gdzie występują aż cztery nasze drużyny - mamy wiele spotkań derbowych.

Jutrzenka takie mecze rozgrywała już w dwóch pierwszych kolejkach - zaliczyła bezbramkowy remis z Gladiatorem i 4:1 pokonała Gumino. Orlęta zaś 6:2 wygrały z Gladiatorem i 1:0 z Guminem.

Oba zespoły miały przed niedzielnym (6 października) starciem miano niepokonanych w tym sezonie. Jutrzenka trzykrotnie wygrała i zaliczyła dwa remisy, Orlęta zaś to ligowy dominator z pięcioma zwycięstwami.

Warto też zauważyć, że Jutrzenka przed tym spotkaniem mogła się pochwalić najlepszą grą defensywną w lidze - tracąc od początku sezonu zaledwie trzy gole. Nawet liderujący baboszewianie mieli o jedną bramkę straconą więcej.

Dodatkowo Jutrzenka grała u siebie, więc dużo składowych wskazywało na to, że Orlęta mogą mieć w Uniecku najtrudniejszą z dotychczasowych przepraw. Tym bardziej, że z powodów absencji aż trzech golkiperów, w bramce baboszewian musiał z konieczności stanąć gracz z pola - Grzegorz Rybacki (ostatecznie spisał się dobrze).

I kiedy w 30 minucie, po zagraniu Sławomira Jóźwiaka z rzutu wolnego na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Sebastian Baczewski, wszystkie te wymienione aspekty wydawały się właśnie wcielać w boiskowe życie. Osiem minut później jednak prostopadłe podanie Łukasza Oleszkowicza i efektownie wygrany pojedynek sam na sam z bramkarzem Marka Kornatowskiego dały wyrównanie i Orlętom wróciła pewność siebie. Na trzy minuty przed przerwą baboszewianie już prowadzili, po firmowym dośrodkowaniu na krótki słupek z rzutu rożnego Sebastiana Maka i skutecznej główce Kornatowskiego. A po zmianie stron lider w pełni potwierdził swą aktualną siłę i nie pozostawił wątpliwości, kto aktualnie „rządzi” w B klasie. Kolejne trafienie Marka Kornatowskiego a także gole Rafała Gwiazdy oraz Pawła Bogdańskiego dały podopiecznym Grzegorza Ziółkowskiego - rozstrzygające w praktyce losy meczu na 14 minut przed końcem - prowadzenie 5:1. Gospodarze zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki, kiedy z 30 metrów ładnie z rzutu wolnego uderzył grający trener, Sławomir Jóźwiak.

W najbliższej kolejce Jutrzenkę czeka kolejny trudny sprawdzian - wyjazdowy pojedynek z wiceliderującą Opią Opinogóra. Baboszewianie zaś podejmą piątą drużynę ligę - Olimp Ciechanów. Oba spotkania zostaną rozegrane w sobotę, 12 października: Orlęta zagrają o godzinie 15, zespół z Uniecka o godz. 16.

GKS Gumino w niedzielne popołudnie zagrał ponownie (po raz drugi) w roli gospodarza na boisku w Karolinowie. W tym pierwszym spotkaniu na obiekcie Korony podopieczni Damiana Makowskiego 1:2 ulegli Opii Opinogóra i teraz wydawało się, że jest duża szansa na pierwszą wygraną w roli gospodarza. Do Karolinowa zawitał bowiem Gryf Kownaty Żędowe, który po pierwsze nie ma udanego startu w nowy sezon (zaledwie trzy punkty na koncie), a w dodatku miał zerowy dorobek w meczach wyjazdowych.

Niestety taka passa Gryfa na wyjazdach trwała tylko do niedzieli. Gumino bowiem było mega nieskuteczne i mimo wielu bardzo dobrych sytuacji nie zdołało ani razu pokonać bramkarza gości. A dodatkowo w 70 minucie Gryf skutecznie skontrował i jak się ostatecznie okazało zdobył zwycięskiego gola. Goście mogli na koniec cieszyć się nawet z dwubramkowego zwycięstwa, ale na pięć minut przed końcem rzut karny obronił Igor Sobolewski.

A w najbliższą niedzielę, 13 października (g. 14) odbędą się ostatnie w rundzie jesiennej B klasowe derby - w Słoszewie Gladiator podejmie GKS Gumino.

6.10. Jutrzenka Unieck - Orlęta Baboszewo 2:5 (1:2)

bramki: S. Baczewski (30, asysta Jóźwiak), Kornatowski (38, asysta Oleszkowicz), Kornatowski (42, asysta Mak), Kornatowski (67, asysta Bogdański), Gwiazda (75, akcja indywidualna), Bogdański (76, asysta M. Obrębski), Jóźwiak (78, rzut wolny po faulu na Blochu).

Orlęta: Grzegorz Rybacki - Adam Senkowski, Daniel Skolimowski, Maciej Lewandowski, Cezary Napiórkowki, Łukasz Oleszkowicz (75, Marek Karwowski), Sebastian Mak, Paweł Bogdański, Piotr Zjadewicz (69, Rafał Gwiazda), Kamil Gajewski (85, Krystian Obrębski), Marek Kornatowski (69, Mikołaj Obrębski).

Jutrzenka: Adrian Baczewski - Mateusz Wagner, Michał Ługowski (78, Krystian Lewandowski), Paweł Osowski, Adam Osowski, Sławomir Jóźwiak, Patryk Baczewski (63, Rafał Rybacki), Krzysztof Kozłowski (65, Dawid Bloch), Sebastian Baczewski, Daniel Słojewski (46, Damian Rasiński), Szymon Wiejski.

czerwona kartka: Skolimowski (87).

6.10. GKS Gumino - Gryf Kownaty Żędowe 0:1 (0:0)

Gumino: Igor Sobolewski - Szymon Piekarzewski, Mateusz Adamiak, Marcin Grzejda, Hubert Sadowski (46, Patryk Wilczewski), Jakub Palmowski, Damian Makowski, Michał Stanisławski, Filip Kacyk (60, Emil Wachol), Mateusz Jeziak (80, Jakub Pałac), Mateusz Polniak.

Pozostałe wyniki VI kolejki B klasy: * Olimp Ciechanów - Gladiator Słoszewo 0:2 * Wkra Cieksyn - Opia Opinogóra 1:2 * Żak Szreńsk - Tamka Dzierzgowo 1:2.

Niedziela w B klasie: Orlęta królem derbów! Gumino pechowo w Karolinowie komentarze opinie