piłka nożna, Niedzielny raport ligowy było ciężko dwukrotnie zwycięsko (Orlęta Gumino) Jutrzenka dała - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 14/04/2019 20:03

W trzech niedzielnych meczach naszych drużyn walka o punkty była niezwykle wyrównana. W dwóch przypadkach (Orlęta, Gumino) zakończyła się zwycięstwem, w jednym (Jutrzenka) porażką.

A KLASA

Po dwóch sobotnich meczach naszych drużyn (wygrana Korony Karolinowo, porażka Błękitnych Raciąż) rywalizujących w A klasie, trzecie spotkanie zostało rozegrane w niedzielę. Jutrzenka w Uniecku podejmowała Orła Sypniewo, drużynę dużo wyżej sklasyfikowaną w tabeli, ale wiosną o podobnych dokonaniach. Oba zespoły dwukrotnie przegrały i raz wywalczyły remis. W niedzielę szła więc walka o pierwsze wiosenne zwycięstwo. I szła na całego.

Co prawda długo wydawało się, że wynik będzie jednoznaczny dla gości, bo Orzeł po golach w 23, 38, 55 minucie prowadził już 3:0. Potem jednak nastąpiło niesamowite siedem minut Jutrzenki, która między 58 a 65 minutą (po golach Kamila Kociędy, Pawła Osowskiego i trafieniu samobójczym) doprowadziła do wyrównania. Ostatecznie jednak drużyna z Uniecka nie tylko nie wygrała, ale nie zdołała utrzymać remisu - goście zwycięskiego gola na 4:3 zdobyli na dziesięć minut przed końcem.

W przedświąteczny piątek, 19 kwietnia (g. 16) Jutrzenka zagra bardzo ważny mecz wyjazdowy z będącym na przedostatnim miejscu - i mającym pięć punktów przewagi - Świtem Baranowo.

14.04. Jutrzenka Unieck - Orzeł Sypniewo 3:4 (0:2)

bramki: Kocięda (58, asysta Kozłowski), Osowski (61, dobitka po karnym Godlewskiego), samobójcza (65, asysta Godlewski).

Jutrzenka: Michał Szymański - Michał Ługowski, Sebastian Baczewski, Patryk Baczewski, Paweł Osowski, Kamil Kocięda, Krzysztof Kozłowski, Rafał Rybacki (65, Damian Rasiński), Bartosz Godlewski, Robert Karwowski (80, Krzysztof Chorzewski), Szymon Wiejski.

Pozostałe wyniki XVII kolejki A klasy: * Konopianka Konopki - GKS Pokrzywnica 3:3 * Pełta Karniewo - Świt Baranowo 4:1 * Błękitni Raciąż - Narew 1962 Ostrołęka 0:2 * Korona Karolinowo - Bartnik Myszyniec 1:0 * KS Wąsewo - Kurpik Kadzidło 1:1 * Rzekunianka Rzekuń - Boruta Kuczbork 2:0.

B KLASA

Gladiator Słoszewo miał wolny termin, dlatego w niedzielę na boiska B klasy wybiegły dwie nasze drużyny: Orlęta Baboszewo i GKS Gumino. Były zdecydowanymi faworytami, ale łatwo nie było. Najważniejsze jednak, że oba zespoły dopisały sobie po trzy punkty.

Po ubiegłotygodniowym remisowym meczu derbowym oba nasze zespoły walczące o awans do A klasy chciały powrócić na ścieżkę zwycięstw. Okazało się jednak, że drużyny środka tabeli B klasy wiosną nie są łatwymi rywalami.

Orlęta Baboszewo na wyjeździe zagrały z Opią Opinogóra. I znakomicie ten mecz się zaczął, bo już w siódmej minucie przy asyście Pawła Bogdańskiego na prowadzenie baboszewian wyprowadził Kamil Gajewski. Co prawda Opia szybko wyrównała, ale kiedy w 15 minucie podanie Patryka Zajączkowskiego na drugiego gola zamienił Daniel Skolimowski, wydawało się, że wszystko wróciło na zwycięskie tory. Potem jednak Orlęta mocno się męczyły. W 38 minucie nieszczęśliwie do własnej bramki trafił Marek Karwowski i niemal do końca wydawało się, że tym niespodziewanym 2:2 to spotkanie się zakończy. Tym bardziej, że od 72 minuty - po czerwonej kartce Pawła Koryckiego - baboszewianie musieli kończyć w dziesiątkę. Trzy punkty Orlęta „wyszarpały” w ostatniej chwili, kiedy w trzeciej z doliczonych minut w polu karnym faulowany był Rafał Gwiazda, a jedenastkę na zwycięskiego gola zamienił Sebastian Mak.

GKS Gumino w Kraszewie mierzyło się z Orzycem II Chorzele i do przerwy nie potrafiło skruszyć defensywy rywali. Kiedy w 56 minucie podanie Adriana Więcława na gola zamienił Emil Wachol, a przede wszystkim po drugim golu Marka Kornatowskiego (przy asyście Marcina Drozińskiego) w 75 minucie - wydawało się, że faworyt spokojnie zdobędzie trzy punkty. Ostatecznie tak to się skończyło, chociaż nerwówka była do ostatnich sekund, bo w 80 minucie Orzyc zdobył kontaktowego gola i wynik był mocno niepewny.

W przedświątecznej kolejce dwie z naszych drużyn zagrają na wyjeździe. W piątek, 19.04. (g. 17) Gumino zagra z Opią Opinogóra, a Gladiator Słoszewo z Żakiem Szreńsk (sobota, g. 14).

Na własnym boisku zagrają tylko Orlęta - w sobotę, 20.04., o godzinie 15 w Baboszewie podejmować będą Gryf Kownaty Żędowe.

14.04. Opia Opinogóra - Orlęta Baboszewo 2:3 (2:2)

bramki: Gajewski (7, asysta Bogdański), Skolimowski 915, asysta Zajączkowski), Mak (93, rzut karny - faulowany Gwiazda).

Orlęta: Robert Goszczycki - Adam Senkowski (76, Cezary Napiórkowski), Marek Karwowski (46, Łukasz Oleszkowicz), Łukasz Wiśniewski, Paweł Korycki, Rafał Tyski, Sebastian Mak, Daniel Skolimowski (75, Łukasz Skibiński), Paweł Bogdański (85, Rafał Gwiazda), Patryk Zajączkowski (88, Mikołaj Obrębski), Kamil Gajewski.

czerwona kartka: Korycki (72).

14.04. GKS Gumino - Orzyc II Chorzele 2:1 (0:0)

bramki: Wachol (56, asysta Więcław), Kornatowski (75, asysta Droziński).

Gumino: Dawid Kręt - Michał Gniazdowski (55, Marek Kornatowski), Mateusz Adamiak, Marcin Grzejda, Marcin Droziński, Adrian Więcław, Łukasz Garlej (50, Paweł Jabłkowski), Mateusz Lewandowski (46, Filip Kacyk), Jakub Palmowski, Emil Wachol (85, Adam Starczewski), Piotr Ronczkowski (85, Sebastian Słupecki).

Pozostałe wyniki XIV kolejki B klasy: * Gladiator Słoszewo - wolny termin * Olimp Ciechanów - Wkra Radzanów 0:4 * Tamka Dzierzgowo - Wkra II Żuromin 3:0 (walkower) * Gryf Kownaty Żędowe - Żak Szreńsk 2:1.

Niedzielny raport ligowy - było ciężko, ale dwukrotnie zwycięsko (Orlęta, Gumino), Jutrzenka nie dała rady komentarze opinie