Niedzielny raport ligowy - derby okręgówki dla PAF, w A-klasie Korona z remisem

Gazeta plonszczak.pl 28/04/2019 23:48

LIGA OKRĘGOWA

Po ubiegłotygodniowej wygranej PAF 2:0 z Wkrą w Sochocinie, w niedzielę (28 kwietnia) w Płońsku doszło do drugich wiosennych derbów ligi okręgowej, w których PAF zagrał z Soną Nowe Miasto. W spotkaniu tym padły trzy bramki, a wszystkie prezentujemy na dołączonym filmiku.

Jesienią w Nowym Mieście lepsza okazała się Sona, teraz PAF chciał się zrewanżować. Nastroje w płońskiej ekipie - po derbowej wygranej z Wkrą - były dobre i to PAF był lekkim faworytem. W pierwszej połowie jednak trochę lepiej spisywała się Sona, która grała bardzo uważnie i spokojnie, sprawiając wrażenie jakby panowała nad boiskowymi wydarzeniami. Kilkakrotnie (płońszczanie raz po strzale Mateusza Rutkowskiego) też goście byli groźni w ofensywie. Podsumowaniem tej dobrej postawy był gol w 33 minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny po faulu na szarżującym Adrianie Jędrzejewskim, a jedenastkę wykorzystał Michał Ernest. Płońszczanie skutecznie zareagowali w najlepszym momencie, bo tuż przed przerwą, a ładną akcję Emila Kucińskiego pewnie wykończył Piotr Wypyszyński.

A trzy minuty po zmianie stron miała miejsce - jak się później okazało - decydująca akcja meczu. Po wrzucie piłki z autu dobrze tytułem do bramki spisał się Piotr Wypyszyński, a akcję Damiana Masiaka faulem przerwał Damian Gocajna - karny. Z jedenastu metrów pewnie przymierzył Kordian Makowski i płońszczanie objęli prowadzenie 2:1. Trzeba przyznać, że w końcówce pierwszej, jak i na początku drugiej, części gry PAF spisał się jak „rasowa” drużyna, która wyprowadzając dwa ciosy zupełnie odebrała pewność w grze Sonie. Przez następne kilkanaście minut to gospodarze panowali na boisku i jednego co mogli (choć ostatecznie nie musieli) żałować, to brak postawienia kropki nad „i” w postaci kolejnego gola - najbliżej szczęścia był Damian Żółtowski, ale nieznacznie chybił. Brak podwyższenia wyniku spowodował, że w ostatnich minutach ponownie większą aktywność wykazywała Sona, która próbowała wyrównać.  W niezłej sytuacji chybił jednak Patryk Skórczyński, a groźny strzał Michała Ernesta sparował na róg Łukasz Aniserowicz.

Ostatecznie zakończyło się 2:1 dla PAF, choć trzeba przyznać, że z przebiegu spotkania sprawiedliwszym wynikiem byłby chyba remis.

W następnej kolejce wszystkie nasze zespoły występujące w lidze okręgowej zagrają w sobotę, 4 maja. Sona i Wkra na własnych boiskach: o godzinie 16 w Nowym Mieście gospodarze podejmować będą Kryształ Glinojeck, a o godzinie 17 w Sochocinie Wkra o punkty powalczy z Tęczą Ojrzeń. Na wyjeździe zagra zaś PAF - o godzinie 17 z Iskrą Krasne.

28.04. PAF Płońsk - Sona Nowe Miasto 2:1 (1:1)

bramki: Ernest (33, karny po faulu na Jędrzejewskim), Wypyszyński (44, asysta Kuciński), Makowski (48, karny po faulu na Masiaku).

PAF: Łukasz Aniserowicz - Kamil Wiśniewski, Mateusz Kozielski, Piotr Hercel, Kordian Makowski, Kamil Boniewski, Emil Kuciński, Konrad Osiński, Mateusz Rutkowski, Dawid Masiak (55, Damian Żółtowski), Piotr Wypyszyński (85, Mateusz Wiśniewski).

Sona: Damian Gocajna - Konrad Podgórski (87, Jakub Borek), Konrad Wiktorowicz, Dominik Pełka, Łukasz Młudzikowski, Sebastian Małecki (87, Marcin Macias), Norbert Decyk, Rafał Kraszewski (75, Sebastian Urzykowski), Adrian Jędrzejewski (82, Krzysztof Kowalczyk), Maciej Białorudzki (61, Patryk Skórczyński), Michał Ernest.

Wyniki pozostałych meczów XXII kolejki ligi okręgowej: * Kryształ Glinojeck - Wkra Sochocin 3:0 * KS CK Troszyn - Tęcza Ojrzeń 4:1 * Korona Szydłowo - Iskra Krasne 1:2 * Żbik Nasielsk - Ostrovia Ostrów Maz. 3:1 * Wkra Bieżuń - Nadnarwianka Pułtusk 1:3 * Makowianka Maków Maz. - Mazowsze Jednorożec 6:0 * GKS Strzegowo - Orzyc Chorzele 1:0.

A KLASA

Na zakończenie występów naszych w weekendowej kolejce A klasy Korona w Karolinowie zagrała z Kurpikiem Kadzidło.

Niedzielny rywal to bezpośredni sąsiad (z jednopunktową przewagą) z ligowej tabeli. Korona więc, po ubiegłotygodniowej porażce w Pokrzywnicy, chciała powalczyć o komplet punktów. I gospodarze szybko do realizacji tego planu się zabrali. Efekt przyszedł w 13 minucie, a gola zdobył Mateusz Nowak. Goście do wyrównania doprowadzili w 33 minucie i więcej goli kibice już w tym spotkaniu nie zobaczyli. Co prawda Nowak (z rzutu wolnego) do siatki trafił po raz drugi, ale sędzia odgwizdał spalonego absorbującego bramkarza Macieja Pilśnika. Skończyło się 1:1, ale taki wynik z dużym prawdopodobieństwem można było… obstawiać jeszcze przed meczem. Kurpik wszak wiosną, remisowe 1:1, zanotował już po raz czwarty.

A w najbliższą sobotę (4 maja o g. 16) Korona na wyjeździe zagra z Borutą Kuczbork.

28.04. Korona Karolinowo - Kurpik Kadzidło 1:1 (1:1)

bramka: Nowak (13, akcja indywidualna).

Korona: Łukasz Leśniak - Maciej Zadroga, Mateusz Szcześniak, Marcin Kijek, Michał Kamiński, Karol Brzeszkiewicz, Adrian Skwarski, Mateusz Nowak, Maciej Pilśnik (73, Dawid Latała), Mateusz Lewandowski (58, Michał Kłodowski), Jakub Piliński (85, Kacper Lewandowski).

Wyniki pozostałych meczów XIX kolejki A klasy: * Pełta Karniewo - Błękitni Raciąż 2:4 * Jutrzenka Unieck - Narew 1962 Ostrołęka 2:3 * GKS Pokrzywnica - Bartnik Myszyniec 3:1 * Konopianka Konopki - Boruta Kuczbork 1:1 * KS Wąsewo - Orzeł Sypniewo 2:2 * Rzekunianka Rzekuń - Świt Baranowo 1:1.

Niedzielny raport ligowy - derby okręgówki dla PAF, w A-klasie Korona z remisem komentarze opinie