Gazeta plonszczak.pl 20/10/2019 19:11

Orlęta w Baboszewie pokonały wiceliderującą Opię, a Jutrzenka w Uniecku trzecią a tabeli Tamkę. Orlętom dało to tytuł mistrza jesieni, a Jutrzenka wskoczyła na trzecie miejsce. Punkty zostały zdobyte na wyjazdach. Gumino wygrało z ciechanowskim Olimpem, a Gladiator zremisował z Żakiem Szreńsk.

Przedostatnią kolejkę rundy jesiennej zaczął sobotni (19 października) mecz na szczycie. W Baboszewie lider - Orlęta zagrał z wiceliderującą Opią Opinogóra. Przeciwnicy mieli cztery punkty straty i komplet trzech wygranych meczów wyjazdowych. Ale Orlęta w tym sezonie kończą dobre serie wszystkich swoich rywali i w sobotę nie było inaczej. Mimo, że Opia zdobyła w tym spotkaniu trzy gole, to Orlęta miały ten mecz cały czas „pod kontrolą” i w żadnym momencie (chociaż raz był nawet remis 1:1) nie wyglądało na to, by baboszewianie mieli przerwać imponującą serię kompletu zwycięstw. Do soboty było takich spotkań siedem - teraz już osiem. Orlęta wygrały 7:3 - dwa gole zdobył Marek Kornatowski (dodatkowo trzy asysty), a po jednej bramce zaliczyli: Sebastian Mak, Paweł Bogdański, Piotr Zjadewicz, Kamil Gajewski i Patryk Oszmański. Baboszewianie, mecz po meczu, udowadniają na boisku swoją dominację w B klasie i na kolejkę przed końcem rundy zagwarantowali sobie mistrzostwo jesieni - co najważniejsze mają już siedem punktów przewagi na kolejnym zespołem.

Na zakończenie B-klasowej jesieni Orlęta jadą (w sobotę 16 października, g. 13) do czwartej w tabeli Tamki Dzierzgowo, która u siebie jeszcze nie przegrała.

A właśnie z Tamką - w Uniecku - grała w niedzielę (20 października) Jutrzenka, która w tym sezonie przegrała tylko z Orlętami. Drużyna z Dzierzgowa była jednak przed tym spotkaniem w tabeli o jedno miejsce wyżej (na trzecim miejscu), mając dwa punkty więcej. Potencjalne zwycięstwo dawało więc podopiecznym Sławomira Jóźwiaka awans „na pudło”. I to zadanie Jutrzenka zrealizowała, potwierdzając dobrą postawę w tym sezonie. Na prowadzenie gospodarze wyszli w 37 minucie, kiedy w polu karnym faulowany był Sebastian Baczewski, a jedenastkę na gola zamienił Mateusz Wagner. Ogólnie pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Jutrzenki, po zmianie stron gra się wyrównała. Trzy punkty zainkasowali jednak zawodnicy z Uniecka - drugiego gola (w 62 minucie) dobijając obronione przez bramkarza uderzenie Patryka Baczewskiego, zdobył Szymon Wiejski, a goście zdołali tylko (w 89 minucie) zdobyć gola honorowego.

W ostatnim mecz rundy jesiennej Jutrzenka swojej pozycji będzie bronić w wyjazdowym meczu (w sobotę 26 października, g. 12) z Gryfem Kownaty Żędowe, który ma tylko trzy punkty straty do zespołu z Uniecka.

Po wygranej w derbowym pojedynku z Gladiatorem w Słoszewie, na ostatniej prostej tej rundy rozpędził się GKS Gumino. Podopieczni grającego trenera Damian Makowskiego w ostatniej kolejce (w niedzielę 27 października, g. 14) podejmą ostatniego w tabeli Żaka Szreńsk i w planach były łącznie trzy wygrane na koniec rundy. By te założenia się nie załamały trzeba było wygrać niedzielne (20 października) wyjazdowe spotkanie z ciechanowskim Olimpem. Zadanie zostało wykonane, choć - można powiedzieć - że rozmiary zwycięstwa są za małe w stosunku do przebiegu spotkania. Gumino było zdecydowanie lepsze i trzy punkty zdobyło po golach Emila Wachola i Jakuba Palmowskiego.

Piękny bilans kompletu wygranych w tej kolejce B klasy zepsuł Gladiator - choć słoszewianie grali z zamykającym tabelę Żakiem, który do tej pory zdobył zaledwie jeden punkt po remisie w pierwszej kolejce z Olimpem, notując potem sześć kolejnych porażek. I w niedzielę długo zanosiło się na kontynuację tej nieudanej serii Żaka. Gladiator był po prostu lepszy i do przerwy prowadził 2:0 - gole zdobyli Artur Żelasko (w 29 minucie z karnego) oraz Radosław Woliński, który w 36 minucie wykończył udaną akcję ze skrzydła Kamila Jóźwiaka. Po raz kolejny jednak słoszewianie - prowadząc i mając przewagę - zwycięstwo wypuścili z rąk, tracąc gole w 71 i 78 minucie. To jakaś klątwa Gladiatora w tym sezonie.

O jej zakończenie, na finał rundy, słoszewianie na własnym boisku (w niedzielę 27 października o g. 13) powalczą z Wkrą Cieksyn, która jest na przedostatnim miejscu tabeli i nie wygrała od sześciu spotkań. Czyżby do trzech razy sztuka i Gladiator wygra ten historyczny, pierwszy mecz na swoim nowym boisku?

19.10. Orlęta Baboszewo - Opia Opinogóra 7:3 (3:1)

bramki: Mak (9, asysta Tyski), Kornatowski (27, asysta Tyski), Bogdański (28, asysta Zjadewicz), Zjadewicz (49, asysta Kornatowski), Kornatowski (60, asysta Napiórkowski), Gajewski (63, asysta Kornatowski), Oszmański (82, asysta Kornatowski).

Orlęta: Filip Brzeziński (85, Robert Goszczycki) - Cezary Napiórkowski, Maciej Lewandowski (87, Łukasz Oleszkowicz), Daniel Skolimowski, Adam Senkowski, Rafał Tyski, Sebastian Mak (63, Krystian Obrębski), Paweł Bogdański (70, Patryk Oszmański), Piotr Zjadewicz (68, Paweł Korycki), Kamil Gajewski (82, Marek Karwowski), Marek Kornatowski (85, Mikołaj Obrębski).

20.10. Jutrzenka Unieck - Tamka Dzierzgowo 2:1 (1:0)

bramki: Wagner (37, rzut karny po faulu na S. Baczewskim), Wiejski (62, asysta P. Baczewski).

Jutrzenka: Adrian Baczewski - Damian Krysiak (80, Mariusz Krzemiński), Mateusz Wagner, Michał Ługowski, Adam Osowski, Paweł Osowski, Krystian Lewandowski (60, Damian Rasiński), Sławomir Jóźwiak (46, Rafał Rybacki), Patryk Baczewski, Sebastian Baczewski (85, Jakub Lewandowski), Szymon Wiejski

20.10. Olimp Ciechanów - GKS Gumino 0:2 (0:0)

bramki: Wachol (78, asysta Palmowski), Palmowski (88, asysta Wachol).

Gumino: Igor Sobolewski - Filip Kacyk, Damian Makowski, Mateusz Adamiak, Szymon Piekarzewski (90, Hubert Sadowski), Jakub Palmowski, Michał Stanisławski (60, Marcin Grzejda), Jarosław Dymowski (68, Mateusz Polniak), Emil Wachol (90, Jakub Pałac), Patryk Wilczewski, Piotr Ronczkowski (70, Mateusz Jeziak).

20.10. Żak Szreńsk - Gladiator Słoszewo 2:2 (0:2)

bramki: Żelasko (29, rzut karny po faulu na Giranowskim), Woliński (36, asysta Jóźwiak).

Gladiator: Jarosław Sacherski - Mateusz Lewandowski, Robert Dobiasz, Krzysztof Gałązka, Damian Kozłowski, Tomasz Kaczyński, Artur Żelasko (80, Kamil Celegrat), Kamil Jóźwiak, Patryk Giranowski (67, Kamil Bednarski), Radosław Woliński, Michał Jarosławski.

Wyniki pozostałych meczów VIII kolejki B klasy: * Wkra Cieksyn - Gryf Kownaty Żędowe 1:4.

Niemal komplet zwycięstw w przedostatniej kolejce B klasy - ORLĘTA MISTRZEM JESIENI! komentarze opinie