:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Nowe fakty w sprawie oprotestowania ronda

inwestycje, fakty sprawie oprotestowania ronda - zdjęcie, fotografia

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynął protest przeciwko budowie ronda w Czerwińsku. Wójt Marcin Gortat nie kryje zaskoczenia tym faktem.

Przetarg na budowę ronda - w trybie zaprojektuj i wybuduj, został już rozstrzygnięty – inwestycję ma wykonać za kwotę 5,8 mln zł firma z Mińska Mazowieckiego.

Pod koniec sierpnia do GDDKiA wpłynął protest przeciwko budowie ronda. Wójt Marcin Gortat poinformował, że dowiedział się o tym fakcie w poniedziałek, 17 września, podczas spotkania w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wójt dodaje, iż tak jak inwestor, jest tym faktem zaskoczony, bo starania o rozwiązanie problemu tego skrzyżowania trwały przez wiele lat i nikt nie sygnalizował, że jest przeciwko budowie ronda.

Wójt poinformował również, że autorzy protestu podnoszą m.in., iż w przypadku budowy ronda zostanie zlikwidowany parking – a zdaniem wójta likwidacji uległyby tylko 3-4 miejsca parkingowe, poza tym teren parkingu jest własnością gminy.

Z informacji wójta Gortata wynika również, że zgłosiły się do niego osoby prowadzące działalność gospodarczą w okolicy parkingu, zaprzeczając, że to one skierowały protest przeciwko budowie ronda.

Warszawski oddział GDDKiA poinformował, w odpowiedzi na nasze zapytanie, że protest – podpisany przez kilka osób, wpłynął 20 sierpnia a wcześniej nie było żadnego sprzeciwu w tej sprawie. Autorzy pisma argumentują, że budowa sygnalizacji świetlnej byłaby wystarczająca.

- Projekt ronda jest w początkowej fazie, a zakończenie prac projektowych przewidziane jest na maj/czerwiec 2019 r. – informuje dyrekcja. - Zgodnie z umową ma zostać wybudowane rondo, a protest na chwilę obecną nie spowoduje opóźnienia w realizacji inwestycji. (ko)

foto: archiwum

Nowe fakty w sprawie oprotestowania ronda komentarze opinie

 • gość 2018-09-21 17:39:11

  Na takiej trasie rondo to paranoja - korkuje się droga np. na wjeździe do Płońska w Bońkach rano dojazd do szkoły i pracy to porażka ( nie licząc stłuczek ) Sygnalizacja świetlna w całej Polsce daje świetne rozwiązanie a w Czerwińsku rondo byłoby OK ale na skrzyżowaniu Dunina i Jagiełły.

 • gość 2018-09-21 17:43:45

  W Płocku, przy zjeździe na most też zrobili rondo.... a później dołożyli sygnalizację świetlną bo nie zdawało egzaminu.

 • Mieszkaniec Komsin - niezalogowany 2018-09-27 15:28:17

  Rondo jake ma powstać w Czerwińskiu rozwiąże problem., ma dużą przepustowość

 • gość 2018-09-29 01:56:59

  Jeśli masz taką wiedzę o komunikacji jak o ortografii to współczuję...

 • Ja - niezalogowany 2018-09-30 10:10:11

  W Wyszogrodzie rondo rozwiązuje problem świetnie z natężeniem ruchu wiele większym niż w Czerwińsku.

Dodajesz jako: Zaloguj się