:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C rozproszone chmury

Ocieplenia szkoły nie będzie

samorząd, Ocieplenia szkoły będzie - zdjęcie, fotografia

We wtorek, 11 września radni gminy Baboszewo uchylili uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki na termomodernizację budynku szkoły w Baboszewie. Zapadła bowiem decyzja o rezygnacji z tej inwestycji w obecnym roku.

Zgodnie z podjętą kilka miesięcy temu uchwałą, gmina miała zaciągnąć blisko 582 tys. zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z przeznaczeniem na termomodernizację budynku baboszewskiej podstawówki. We wtorek, 11 września rada gminy jednogłośnie zdecydowała o uchyleniu tej uchwały z uwagi na rezygnację w tym roku z planowanej inwestycji.

Jedną z przyczyn jest zmiana warunków spłat pożyczek z WFOŚ, w związku z czym - jak uzasadniano, inwestycja nie jest już opłacalna. Podczas wtorkowej sesji, wójt Tomasz Sobecki mówił, że zmieniły się zasady - wydłużono termin spłaty pożyczek z 3 do 4 lat, w związku z czym umorzenie części pożyczki następuje w czwartym a nie w trzecim roku. Zmienił się również wysokość umorzeń z 30 na 20 proc.

Wójt mówił, że przyczyn rezygnacji jest kilka, oprócz zmian zasad udzielania pożyczek, również taka, iż tak duży zakres prac, jak ten przewidziany w projekcie termomodernizacji, nie jest konieczny.

Wójt mówił, że głównym problemem, który najpierw trzeba rozwiązać  jest wentylacja budynku a potem można wykonać elewację. Przyznawał, iż doszło, można powiedzieć, do pewnego niezrozumienia co do tej inwestycji. Termomodernizacja była zaplanowana jeszcze w poprzedniej kadencji, a dokumentację zlecono na początku obecnej - wójt argumentował, że nie znał jeszcze dokładnie obiektów i potrzeb.

Wójt mówił również, iż rezygnacja z inwestycji nie oznacza, że remont nie zostanie wykonany. Jego zdaniem w przyszłym roku można ją wykonać wraz z wentylacją.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Ocieplenia szkoły nie będzie komentarze opinie

  • gość 2018-09-13 12:32:31

    Jak nie za pożyczkę to w ogóle, ha, ha, czyżby skończyły się pieniądze w kasie urzędu. No brawo, wydawać to wy potraficie.

Dodajesz jako: Zaloguj się