7°C słabe, przelotne opady deszczu

Okręgówka: z trudnych wyjazdów Sona bez punktów, Wkra z remisem

piłka nożna, Okręgówka trudnych wyjazdów punktów remisem - zdjęcie, fotografia

Dwa trudne wyjazdy czekały nasze drużyn w sobotnich spotkaniach ligi okręgowej. Kibice bardziej liczyli na punkty Sony, ale remis wywalczyła sochocińska Wkra.

W ostatniej kolejce Sona Nowe Miasto 2:1 wygrała z wyżej notowaną Makowianką, dlatego – mimo że wyjazd do Troszyna był trudny, nastroje były optymistyczne. Na boisku już tak jednak nie było. Do przerwy Sona przegrywała 0:2, a w dodatku od 21 minuty – po czerwonej kartce Rafała Kraszewskiego – musiała grać w dziesiątkę. Po zmianie stron zawodnicy w Nowego Miasta podjęli walkę, ale ostatecznie było to za mało, by zdobyć jakieś punkty w starciu z wyżej notowanym rywalem. Troszyn ostatecznie wygrał 5:2, a gole dla Sony zdobyli Mariusz Wojeński, przy asyście Sebastiana Małeckiego, i Łukasz Młudzikowski z rzutu karnego.

KS CK Troszyn - Sona Nowe Miasto 5:2 (2:0)

bramki: Wojeński (63, asysta Małecki), Młudzikowski (80, rzut karny po zagraniu ręką).

Sona: Paweł Stefański - Arkadiusz Falęcki, Mariusz Wojeński, Dominik Krzyżanowski, Krzysztof Kowalczyk, Łukasz Nowacki, Dominik Pełka, Sebastian Małecki, Łukasz Młudzikowski, Rafał Kraszewski, Szymon Sokołowski (55, Szymon Urzykowski).

czerwona kartka: Kraszewski (21).

Po trzech kolejnych porażkach, sochocińska Wkra zagrała trudny wyjazdowy mecz z Koroną Szydłowo.

Gospodarze, szósty zespół w tabeli miał dziesięć punktów więcej od Wkry i z pewnością to Korona była faworytem. Kibice Wkry mieli jednak nadzieję, że drużyna przypomni sobie nieodległy czas z początku rundy wiosennej, kiedy dla sochocinian nie było trudnych rywali i aż pięć razy pod rząd schodzili z boiska jako zwycięzcy. Tym razem zakończyło się remisem 2:2, ale to dobry wynik, którym Wkra zakończyła serię porażek. A mimo ubytków w składzie, mogło być jeszcze lepiej, bo sochocinianie dwukrotnie prowadzili. Zaczęło się w 30 minucie, kiedy rzut karny wykonywał Krzysztof Dzięgielewski. Bramkarz to uderzenie odbił, ale skuteczną dobitką popisał się Mateusz Żulewski i goście objęli prowadzenie. Faworyzowani gospodarze wyrównali kilka minut po zmianie stron, ale potem ponownie do głosu doszli sochocinianie. Najpierw Krzysztof Dzięgielewski pięknie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Ale w 60 minucie Wkra wyprowadziła już skuteczne uderzenie, kiedy podanie Rafała Gołębiewskiego na gola zamienił Hubert Kozłowski. Ostatecznie jednak tak dobrego rezultatu utrzymać się nie udało, a Korona do wyrównania doprowadziła po zamieszaniu podbramkowym na 12 minut przed końcem.

Korona Szydłowo - Wkra Sochocin 2:2 (0:1)

bramki: Żulewski (30, asysta Dzięgielewski), Kozłowski (60, asysta Gołębiewski).

Wkra: Łukasz Aniserowicz – Damian Sepczyński, Radosław Jakubiak, Robert Niepytalski, Mateusz Pałka, Rafał Kosewski, Krzysztof Dzięgielewski, Rafał Gołębiewski, Patryk Giranowski, Hubert Kozłowski, Mateusz Żulewski.

Pozostałe wyniki XXIV kolejki (12-13.05.) ligi okręgowej: * GKS Strzegowo - Wieczfnianka Wieczfnia 2:2 * Wkra Bieżuń - Wkra Żuromin 1:4 * Ostrovia Ostrów Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 0:1 * Iskra Krasne - Orzyc Chorzele 6:0 * Makowianka Maków Maz. - Tęcza Ojrzeń 2:2 * Mazowsze Jednorożec - Żbik Nasielsk 2:4.

Okręgówka: z trudnych wyjazdów Sona bez punktów, Wkra z remisem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się