15°C bezchmurnie

Orlęta nie dały rady liderowi

Po wczorajszych dwóch zwycięstwach w B klasie Gumina i Gladiatora mieliśmy apatyty na trzecie. Pełta Karniewo okazała się jednak na ten moment lepsza od baboszewskich Orląt, wygrała 5:1 i wskoczyła na pozycję lidera.

Obiektywni obserwatorzy rozgrywek B klasy raczej zgodnie oceniają, że w tym sezonie piłkarsko najlepsza jest Pełta Karniewo. Przed tą kolejką to jednak Wkra Radzanów była liderem. W sobotę jednak nasz GKS Gumino 3:2 wygrał z liderem i Pełta przyjechała w niedzielę do Baboszewa walczyć o pierwsze miejsce. Baboszewianie zaś ostatnio prezentują się na tyle dobrze, że wielu przepowiadało kolejną niespodzianką w wykonaniu naszych drużyn w starciu z najlepszymi w lidze. Okazuje się, że jeszcze nie teraz. Orlęta stać na walkę z najlepszymi, ale na ten moment Pełta jest lepsza. Już do przerwy, po golach w 10, 23 i 37 minucie, goście prowadzili trzema bramkami i trudno było oczekiwać, że losy tej potyczki są jeszcze nie rozstrzygnięte. Baboszewianie jednak po zmianie stron ambitnie spróbowali gonić faworyzowanego rywala. Udało się to połowicznie, ale brawa za próbę. Orlęta gola zdobyły w 80 minucie, kiedy prawym skrzydłem poszarżował Piotr Zjadewicz, idealnie zagrał wzdłuż przedpola, a bramkarza gości pokonał Rafał Gwiazda. Pełta jednak pokazała, że na ten moment zasługuje na pozycję lidera: w 82 i 90 minucie zdobyła dwie bramki i wygrała 5:1.

Orlęta Baboszewo - Pełta Karniewo 1:5 (0:3)

bramka: Gwiazda (80, asysta P. Zjadewicz).

Orlęta: Marcin Zjadewicz – Cezary Napiórkowski (46, Rafał Wiśniewski), Łukasz Wiśniewski, Łukasz Oleszkowicz (27, Marek Karwowski), Paweł Korycki, Adam Senkowski, Paweł Borzykowski, Sebastian Mak (77, Łukasz Skibiński), Rafał Tyski (68, Krystian Obrębski), Patryk Zajączkowski (75, Rafał Gwiazda), Paweł Bogdański (76, Piotr Zjadewicz).

Pozostałe wyniki XIX kolejki B klasy: * Wkra II Żuromin - Gryf Kownaty Żędowe 2:2 * Wkra Radzanów – GKS Gumino 2:3 * Gladiator Słoszewo – Tamka Dzierzgowo 5:2 * Żbik II Nasielsk, Opia Opinogóra - wolne terminy.