:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C lekkie zachmurzenie

Osiemnastka na 200 osób, czyli jubileusz UTH

„Proszę powstać. Senat idzie” - tymi słowami rozpoczął się w piątek, 6 lipca, w sali Marco jubileusz osiemnastych urodzin Wydziału Zamiejscowego Uczelni Techniczno Handlowej w Płońsku oraz uroczyste  wręczenie dyplomów ukończenia studiów UTH im. Heleny Chodkowskiej.

Gospodarz jubileuszu, rektor dr Iwona Przychocka serdecznie powitała zgromadzonych gości, senat uczelni, wykładowców i pozostałych gości, a  szczególnie ważnych uczestników uroczystości - tegorocznych absolwentów.

To była wyjątkowa osiemnastka, na którą przybyli: dziekan Wydziału Zamiejscowego w Płońsku  gen. dyw. dr inż. Stanisław Krysiński, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta powiatu płońskiego Andrzej Stolpa, zastępca burmistrza miasta Płońsk Teresa Kozera, wójt gminy  Płońsk Aleksander Jarosławski, ksiądz proboszcz Zbigniew Sajewski oraz tegoroczni studenci i zaproszeni goście.

Po wystąpieniach przedstawicieli władz samorządowych nastąpiła uroczysta chwila wręczenia dyplomów i nagród. Uczelnia Techniczno-Handlowa oraz Wydział Zamiejscowy w Płońsku otrzymały od marszałka  Adama Struzika dyplom uznania, a rektor Iwona Przychocka i dziekan Stanisław Krysiński  wręczyli  podziękowania dla byłych dziekanów i pracowników Wydziału  Zamiejscowego w Płońsku. Podziękowania otrzymali: Renata Sikora, Franciszek Budzianowski, Leonard Milewski, Zbigniew Ciekanowski, Kazimierz Cegiełka, Ewa Cendrowska, Katarzyna Dolecka, Hanna Aleksandrowicz.

Nie zabrakło nagród dla najlepszych studentów od starosty płońskiego. Nagrody otrzymali: Igor Piotrowski i Hubert Szpygl. Wręczono również nagrody i wyróżnienia burmistrza miasta Płońska, za najlepsze prace dyplomowe dotyczące miasta. Nagrody otrzymały:  Anetta Jędrzejewska i Aneta Jerzak, a wyróżnienia Wioletta Juźwik i Monika Lewandowska. Na uroczystości wręczono również nagrody wójta gminy Płońsk za najlepsza pracę dyplomową. Nagrodzono: Aldonę Stocką i Andrzeja Jankowskiego.

Po nagrodach nadeszła uroczysta chwila wręczenia dyplomów ukończenia studiów I stopnia. W roku akademickim 2017/2018 uczelnię ukończyło 70 absolwentów, którzy po otrzymaniu dyplomów, złożyli podziękowania dla władz uczelni, kadry naukowej i pracowników, przekazując na ręce rektor dr Iwony Przychockiej bukiet kwiatów. Na zakończenie uroczystości, aby tradycji stało się zadość  studenci symbolicznie wyrzucili birety w górę.

A później były pamiątkowe zdjęcia, uroczysta kolacja i tańce w rytm muzyki zespołu Sami Swoi.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Osiemnastka na 200 osób, czyli jubileusz UTH komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się