:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Otwarcie wystawy fotografii Justyny Ferskiej

Kiedy: 2018-11-09 , godzina: 18:00 | Gdzie: MCK Płońsk

zaproszenia, Otwarcie wystawy fotografii Justyny Ferskiej - zdjęcie, fotografia

Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza w piątek, 9 listopada o godz. 18 (galeria fotografii na piętrze) na otwarcie wystawy fotografii ,,Autopsja’’ Justyny Ferskiej. Wystawa potrwa do 17 grudnia.

Autorka wystawy tak mówi o sobie:

Od czterech lat jestem fotografem, wcześniej - sportowcem Legii. Kolarstwo było dla mnie ważne w zasadzie od zawsze. Ciężkimi treningami osiągnęłam swoje cele. Niestety przez kontuzję, musiałam zakończyć karierę sportowca. Ale są też tego dobre strony. Gdyby nie to, nie zostałabym fotografem.

Od lat zamykam w pięknych kadrach niesamowite chwile, które są najważniejszymi w życiu. Fotografuję ludzi i naturę.

Ukończyłam Akademię Fotografii w Warszawie. I to właśnie tam pojawił się pomysł na wystawę. Na zajęciach wykładowca kazał wymyślić projekt. W ostatniej chwili uznałam, że ciekawa mogłaby być wizyta w domu pomocy społecznej. To trudny i rzadko spotykany temat, ale nie zniechęciło mnie to. Przedstawiłam swój pomysł z niepewnością. Został zaakceptowany.

Po wielu telefonach, pozytywny odzew uzyskałam tylko z Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie. Wstępnie miałam w planach zrobić tylko kilka zdjęć. Jednak w trakcie projektu wpadłam na pomysł nagrania kilku wywiadów. Okazało się, że cały materiał wzbudził wśród odbiorców wiele emocji oraz empatii. Spędziłam wiele godzin na przygotowaniu tego projektu, ale jak widać - opłaciło się.

Liczę, że to pierwsza, ale nie ostatnia wystawa przygotowana przeze mnie. Mam nadzieję, że wykonane zdjęcia oraz filmy, zostaną przez Państwa pozytywnie odebrane i wzbudzą refleksje. (r)

foto: zbiory MCK Płońsk

Otwarcie wystawy fotografii Justyny Ferskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się