7°C pochmurno z przejaśnieniami

PAF górą w derbowym pojedynku z Koroną

Tydzień temu, w derbowym pojedynku z Jutrzenką Unieck płoński PAF wygrał 4:1. Teraz, w kolejnych derbach na szczeblu A klasy, PAF ponownie wygrywa 4:1 – tym razem z Koroną Karolinowo.

Zgromadzeni kibice na pewno nie narzekali na brak emocji, które towarzyszyły również zawodnikom. Pewniej do gry przystąpili goście, którzy od początku kontrolowali przebieg spotkania, co chwila zagrażając bramce Korony. Jednak zawodnicy z Płońska skutecznością wykazali się dopiero w 27 minucie, kiedy piłkę w siatce umieścił Mateusz Rutkowski. Kolejne minuty pierwszej części spotkania nadal należały do PAF-u i tuż przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Kamil Boniewski.

Po zmianie stron sytuacja na boisku się wyrównała, a do ataków ruszyli gospodarze. Korona swoich okazji nie wykorzystała, natomiast kolejna skuteczna akcja płońszczan zakończyła się trzecim golem, którego strzelił (w 58 minucie) Mateusz Rutkowski i było już 0:3. Gospodarze nie rezygnowali z wali o punkty i w pewnym momencie minimalnie przejęli inicjatywę, czego skutkiem była bramka. W 71 minucie Maciej Pilśnik z lewego skrzydła dośrodkował wprost pod nogi Marcina Kijka, który bez problemów pokonał Dawida Motaka. Kolejnych sytuacji strzeleckich Korona nie wykorzystała, natomiast płońszczanie dołożyli do wyniku jedną bramkę po strzale na raty Marka Kornatowskiego w ostatniej minucie gry. W spotkaniu doszło do nietypowej sytuacji. W drugiej połowie kontuzji doznał arbiter główny, którego zastąpił asystent, natomiast rolę sędziego bocznego przejął, nie grający w tym spotkaniu, Sebastian Ambroziak, którego decyzje kontrowersji nie wzbudziły.

Korona Karolinowo – PAF Płońsk 1:4 (0:2)

bramki: Rutkowski (27), Boniewski (45), Rutkowski (58), Kijek (71), Kornatowski (90).

Korona: Piotr Piekut – Konrad Komorowski, Michał Kłodowski, Adrian Skwarski, Mateusz Nowak, Mariusz Błaszczak (50, Alan Altinel), Mateusz Szcześniak, Marcin Kijek, Hubert Bulak, Maciej Zadroga (20, Karol Brzeszkiewicz), Maciej Pilśnik (65, Michał Macias),

PAF: Dawid Motak – Kamil Osiecki, Mateusz Kozielski, Piotr Hercel, Kamil Wiśniewski, Kamil Boniewski (80, Adrian Więcław), Norbert Turowiecki (82, Maciej Bielski), Emil Kuciński, Mateusz Wiśniewski, Bartosz Gołaszewski (61, Marek Kornatowski), Mateusz Rutkowski.

tekst i foto: Łukasz Majkowski