piłka nożna, pierwszy sezonie wygrywa mecze rzędu trick Wypyszyńskiego - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 13/10/2019 17:38

Nowy sezon w lidze okręgowej Płońskiej Akademii Futbolu jest taki trochę dziwny. Momentami podopieczni Kamila Kobylińskiego prezentują poziom czołówki ligi, ale nie było w tym powtarzalności. Co przychodziła wygrana, to potem była i porażka - nawet żadnego remisu do tej pory PAF nie zanotował. Po niedzieli (13 października) się to jednak zmieniło - płońszczanie wygrali na wyjeździe z GKS Pokrzywnica, co oznacza, że po raz pierwszy notują serię dwóch zwycięstw z rzędu.

PAF przed tym meczem był na ósmym miejscu w tabeli z dwunastoma punktami na koncie, a Pokrzywnica miała zaledwie jeden punkt mniej.

Teoretycznie zespoły o podobnym potencjale, ale trzeba pamiętać o tej dziwnej prawidłowości, o której było na wstępie. PAF potrafił z czołówką grać jak równym z równym, Pokrzywnica z najlepszymi przegrywała wysoko. To raczej miejsce płońszczan (na ich własne życzenie zresztą) w tabeli nie odpowiada ich realnym możliwościom, a niżeli to, że Pokrzywnica była za wysoko.

W niedzielę znalazło to potwierdzenie - PAF był wyraźnie lepszy. Już do przerwy podopieczni Kamila Kobylińskiego prowadzili 2:0, po dwóch golach Piotra Wypyszyńskiego. Pierwszy padł w 30 minucie, kiedy napastnik PAF wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy, drugi w 43 minucie kiedy po akcji Bartosza Gołaszewskiego „Wypych” wygrał pojedynek zarówno z obrońcą jak i bramkarzem. Po zmianie na stron na chwilę - w 50 minucie - zrobiło się nerwowo, bo gospodarze zdobyli kontaktowego gola. W 61 minucie jednak wszystko wróciło do normy, a trzeciego gola w tym spotkaniu, po akcji i asyście Bartosza Gołaszewskiego, zdobył Piotr Wypyszyński. A w ostatnich minutach płońszczanie jeszcze podwyższyli rozmiary zwycięstwa. Na dziesięć minut przed końcem na 4:1 - po zamieszaniu podbramkowym - trafił Mateusz Rutkowski, a w ostatniej minucie - po akcji skrzydłem Kordiana Makowskiego - wynik na 5:1 dla PAF ustalił Bartosz Gołaszewski.

W najbliższej kolejce PAF będzie miał idealną okazję do przedłużenia serii zwycięstw. Do Płońska (w sobotę 19 października, mecz o g. 15) przyjeżdża bowiem przedostatni zespół okręgówki - GKS Strzegowo.

13.10. GKS Pokrzywnica - PAF Płońsk 1:5 (0:2)

bramki: Wypyszyński (30, akcja indywidualna), Wypyszyński (44, asysta Gołaszewski), Wypyszyński (61, asysta Gołaszewski), Rutkowski (80, akcja indywidualna), Gołaszewski (90, asysta Makowski).

PAF: Łukasz Aniserowicz (92, Mateusz Chaliński) - Kordian Makowski, Dominik Pełka, Damian Gocajna, Damian Żółtowski, Emil Kuciński (82, Adam Szcześniak), Konrad Osiński, Bartosz Gołaszewski, Mateusz Rutkowski, Mateusz Wiśniewski (86, Łukasz Motak), Piotr Wypyszyński (84, Tomasz Cwalina).

Pozostałe wyniki X kolejki ligi okręgowej: * GKS Strzegowo - Mławianka Mława 1:3 * Iskra Krasne - Tęcza Ojrzeń 4:1 * Sona Nowe Miasto - KS CK Troszyn 0:10 * Korona Szydłowo - MKS Ciechanów 1:6 * Wkra Bieżuń - Żbik Nasielsk 2:2 * Kryształ Glinojeck - Narew 1962 Ostrołęka 1:4 * Mazowsze Jednorożec - Ostrovia Ostrów Maz. 0:2.

PAF po raz pierwszy w sezonie wygrywa dwa mecze z rzędu - hat trick Wypyszyńskiego komentarze opinie