:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Papierosy zabezpieczyli

śledcze, Papierosy zabezpieczyli - zdjęcie, fotografia

Płońscy policjanci zabezpieczyli papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Jak informuje policja, 35-letni właściciel tego „towaru” naraził skarb państwa na ponad 10 tys. zł strat.

- Policjanci z wydziału kryminalnego z płońskiej komendy ustalili, że 35-latek z Kozimin - Stachowo (gm. Płońsk) może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe – informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Ich przypuszczenia potwierdziły się podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny. Funkcjonariusze znaleźli 2100 szt. papierosów różnych marek i 8 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalna kontrabanda schowana była w domu 35-latka oraz w bagażniku jego samochodu. Papierosy popakowane były w tekturowe pudełka, natomiast tytoń w jedno i dwukilogramowe torby z zapięciem strunowym. Wstępnie oszacowano, że 35-latek naraził skarb państwa na straty, których łączna wartość przekracza 10 tys. zł. Za posiadanie nielegalnej kontrabandy mężczyźnie może grozić  wysoka kara grzywna i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. (ko)

foto: zbiory policji

Papierosy zabezpieczyli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się