:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Pasjonat nocnego nieba w SP 2

imprezy szkolne, Pasjonat nocnego nieba - zdjęcie, fotografia

W środę, 11 kwietnia Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku odwiedził Karol Wójcicki – dziennikarz naukowy, popularyzator  astronomii i pasjonat nocnego nieba – twórca największego w Polsce fanpage „Z głową w gwiazdach”.

 Wizyta i wykład „Ciemność dnia, światło nocy” była elementem obchodów Dnia Patrona płońskiej dwójki. Karol Wójcicki podczas środowego spotkania opowiadał  uczniom o swoich podróżach po świecie w poszukiwaniu nadzwyczajnych zjawisk astronomicznych, a także pokazywał zdjęcia ze swoich niezwykłych wędrówek. Gość płońskiej dwójki spotkał się z uczniami klas 4-7 a także z młodszymi dziećmi z klas 1-3. Uczniowie pytali Karola Wójcickiego o różne rzeczy, m. in. o to, jakie gazy wpływają na powstanie zorzy polarnej,  jakie zagrożenie niesie ze sobą oddziaływanie słońca, ale pytanie chłopca z klasy 5 - co jest bardziej intensywnym zjawiskiem, ciemność dnia czy światło nocy - zaskoczyło nawet samego wykładcowcę. (ko)

foto: zbiory szkoły

Pasjonat nocnego nieba w SP 2 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się