:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Patriotycznie - śpiewająco - w dwójce

W poniedziałek, 29 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku odbył się Międzyszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej.

Udział w konkursie – w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z 13 szkół: czterech płońskich podstawówek, NSP „Żywioły" oraz ze szkół podstawowych w Królewie (gm. Joniec), Lisewie (gm. Płońsk), Sarbiewie (gm. Baboszewo), Siedlinie (gm. Płońsk), Sochocinie, Nacpolsku (gm. Naruszewo), Dzierzążni i Raciążu.  

Jury w składzie: Marzena Kunicka, Mariusz Wrzesiński, Paweł Bartłomiejczyk wyłoniło zwycięzców. A poziom muzyczny uczestników konkursu był wysoki i wyrównany, w  niektórych przypadkach o miejscach zadecydowała różnica jednego punktu. 

Wyniki:

Soliści - klasy I-III: 1. Alicja Pietrzak (SP 4 w Płońsku), 2. Antoni Walicki (SP 2 w Płońsku), 3. Zofia Domańska  (NSP „Żywioły” w Płońsku).

Soliści - klasy IV-VIII: 1. Hanna Mikołajczyk (SP w Lisewie), 2. Matylda Łukasiewicz (SP 3 w Płońsku), 3. Kacper Wolert  (SP w Dzierzążni).

Zespoły – klasy I-III: 1. Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Żywioły” w Płońsku, 2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku.

Zespoły – klasy IV-VIII: 1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku, 2. Zespół „Allegretto” z  SP w Nacpolsku (gm. Naruszewo), 3. Zespół „Tacy, nie inni” z SP w Królewie (gm. Joniec).

Wręczenie nagród i koncert laureatów konkursu zaplanowano na czwartek,  8 listopada na godz. 10, w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.

tekst i foto: Marta Olechowicz

Patriotycznie - śpiewająco - w dwójce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się