:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Paweł Osuch wygrał w sądzie

wybory - wiadomości, Paweł Osuch wygrał sądzie - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 18 października podczas konferencji prasowej PiS w płońskim rynku kandydujący do rady miasta Płońska Paweł Osuch mówił o wykreśleniu go z rejestru wyborców.

Paweł Osuch ubiega się o mandat radnego miejskiego w Okręgu nr 1. Na czwartkowej konferencji informowano, że wskutek wniosku podpisanego przez czterech kandydatów na radnych z ugrupowania obecnego burmistrza, pracownicy ratusza sprawdzali, czy Paweł Osuch zamieszkuje w Płońsku, a w efekcie ratusz wykreślił go z rejestru wyborców, co w praktyce oznaczałoby, że nie można byłoby na niego głosować w niedzielnych wyborach. Skargę na decyzję ratusza rozpatrywał w czwartek Sąd Rejonowy w Płońsku.

- Jestem płońszczaninem od kilkudziesięciu  lat – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej Paweł Osuch. – Dziś odbyła się sprawa sądowa dotycząca mojej osoby. Pan burmistrz z silną ekipą przybył na salę sądową, chcąc mnie pozbawić prawa wyborczego w mieście Płońsku. Sprawę wygrałem, z czego jestem szczęśliwy i dumny a argumenty pana burmistrza i pracowników spełzły na niczym. Wygrała prawda.

Kandydujący na burmistrza Płońska, Marcin Kośmider dodawał, że Paweł Osuch kandyduje do rady miasta w okręgu, w którym o mandat radnego ubiega się również obecny burmistrz Płońska. Podobny przypadek próby skreślenia z rejestru wyborców dotyczy również kandydujących z tego samego okręgu do rady miasta: Barbary Pawłowskiej z WS oraz Andrzeja Kamasy z komitetu „Razem do Samorządu”.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Paweł Osuch wygrał w sądzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się