:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C lekkie zachmurzenie

PEC w Top Inwestycjach

gospodarka, Inwestycjach - zdjęcie, fotografia

Jak informuje płoński ratusz, modernizacja systemu ciepłowniczego w Płońsku znalazła się wśród 30 najciekawszych  inwestycji komunalnych w Polsce w konkursie Top Inwestycji 2018. Głosowanie w tym konkursie potrwa do 2 maja.

Głosować  można przez internet - na stronie: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2018/nominacje/modernizacja-systemu-cieplowniczego-w-plonsku,105880.html.

Konkurs ma na celu pokazanie skali komunalnych inwestycji oraz ich efektu. W ramach inwestycji miejskiej spółki Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Płońsku wybudowano pierwszy w Polsce kocioł wodny opalany miałem węglowym, który spełnia europejskie normy emisji spalin, które w Polsce  będą obowiązywać od 2025 roku. Wskutek modernizacji systemu ciepłowniczego znacznie ograniczono emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

- Ze względu na bardzo wysoką sprawność kotła ilość spalanego węgla spadła o  ok. 700 ton – informuje rzecznik prasowy płońskiego ratusza, Filip Przedpełski. - Wybudowano małą turbinę asynchroniczną do współpracy z kotłem  spalającym biomasę. W okresie letnim turbina produkuję „zieloną” energię  elektryczną, która w całości pokrywa potrzeby spółki. Dzięki temu ograniczono o 1500 ton rocznie spalanie miału węglowego latem.

Rzecznik dodaje, że nowoczesna instalacja odpylania kotła zapewnia emisję pyłów pięciokrotnie niższą od obowiązującej normy.

Podczas drugiego etapu modernizacji systemu ciepłowniczego PEC wybudował jedną z pierwszych w Polsce instalację odsiarczania spalin dla kotłów węglowych, gdzie proces redukcji siarki następuje na filtrach workowych instalacji odpylania  spalin.

Katarzyna Olszewska

foto: zbiory UM Płońsk

PEC w Top Inwestycjach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się