:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C lekkie zachmurzenie

Pejzaże w MCK - wernisaż prac Mariusza Woszczyńskiego

Rowerzysta i plaża, pejzaż z łukiem rzymskim, droga - to niektóre z prac artysty Mariusza Woszczyńskiego,  jakie można oglądać do 17 maja w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Wernisaż wystawy odbył się w piątek, 13 kwietnia.

Inspiracją dla prac malarskich artysty jest natura.  Poddaje ją wnikliwej obserwacji. Zachwyca się przestrzenią, układem form, zdarzeniami. Artysta w swoich obrazach wędruje przez rozległe równiny, nadmorskie plaże, małe nastrojowe miejscowości. Na płótno przelewa zapisane w pamięci widoki tworząc z nich rytmiczne, barwne układy kompozycyjne. Prace Mariusza Woszczyńskiego to obrazy pełne temperamentu, kolorystycznej energii, żywych kontrastów i barwnych przejść pomiędzy formami, w intensywnych żółciach, czerwieniach, fioletach, nasyconych błękitach.

Mariusz Woszczyński bawi się motywem.  Przywołuje w swoich pracach postać rowerzysty, a jego prace stają się poddaną swoistemu ładowi strukturą linii i plam.

Twórczość Mariusza Woszczyńskiego stanowi dla odbiorców jego malarstwa swoistą zagadkę, ale też przyjemność obcowania z intensywną, prawdziwie szczerą wypowiedzią malarską.

W pigułce

Mariusz Woszczyński urodził się 1965 roku w Warszawie.  W latach 1985-1990 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Od 2005 roku profesor sztuk plastycznych,  prowadzi pracownię rysunku i malarstwa. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i problemowych w kraju i za granicą m.in.; Galeria Kordegarda w Warszawie, Muzeum Kresów w Lubaczowie, Mała Galeria w Nowym Sączu, Chile. Laureat wielu nagród: pierwsza nagroda w konkursie "Warszawska Grafika Miesiąca”, pierwsza nagroda w konkursie rysunkowym ZPAP, wyróżnienie XXXIII Ogólnopolskim konkursie Malarstwa "Bielska jesień”

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Pejzaże w MCK - wernisaż prac Mariusza Woszczyńskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się