:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C mgła

Pijany rajd dziesiątką

policja na drodze, Pijany dziesiątką - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 9 sierpnia wieczorem krajową dziesiątką z prędkością ponad 150 km na godzinę pędził osobowy opel. Okazało się, że kierowca jest pijany.

- Jeden z patroli płońskiej drogówki pełnił służbę na ruchliwej trasie nr 10 – informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - W pewnym momencie policjanci zauważyli osobowego opla pędzącego z dużą prędkością w kierunku na Bydgoszcz. Kierowca tego auta wykonywał ryzykowne manewry na drodze, zmuszając innych kierowców do zjeżdżania w stronę pobocza. Wynik pomiaru prędkości opla, dokonanego przez funkcjonariuszy, wskazał 153 km/h. Przy czym prędkość maksymalna z jaką powinny poruszać się pojazdy po tej trasie to 90 km/h. 

Policjanci zatrzymali opla do kontroli. Okazało się, że kierowca, 38-letni mieszkaniec gm. Naruszewo jest pijany – miał 2,33 promila alkoholu. Wraz z nim autem podróżował 45-letni mieszkaniec Dzierzążni, który również był nietrzeźwy oraz dwie niepełnoletnie córki kierowcy.

Rzecznik dodaje, iż 38-latek nie posiadał przy sobie żadnych, wymaganych dokumentów, mało tego,  posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Auto, którym kierował pijany 38-latek ostało odholowane na strzeżony parking. Nietrzeźwy kierowca oraz jego córki, a także pasażer zostali przekazani wskazanej przez nich osobie pod opiekę.

- Nieodpowiedzialny kierowca poniesie teraz konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu i popełnione wykroczenia. Grozi mu wysoka kara grzywny, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności – podaje Kinga Drężek-Zmysłowska. (ko)

foto: archiwum

Pijany rajd dziesiątką komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się