:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Piknik z gwiazdą – Małgorzatą Glinką – w ZS 2

Sport i zdrowie dominowały w piątek, 14 września, w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku. Najpierw na Rutkach odbył się bieg patriotyczny (piszemy o tym oddzielnie), a potem odbył się piknik pod hasłem „Z pasją po zdrowie", z udziałem gwiazdy polskiej siatkówki – Małgorzaty Glinki.

Celem pikniku, który UKS Rutki Płońsk zorganizował w ramach działań Glinka Academy, było zachęcenie uczestników do aktywności fizycznej. Koordynatorem zadania był Igor Piotrowski , Spikerem Krystyna Pęcherzewska, a obsługą techniczną zajmował się Mateusz Tworek. W czasie pikniku można było skorzystać z bezpłatnej konsultacji u fizjoterapeuty Dawida Stańczaka, dietetyka Magdy Stefaniak , lekarza rodzinnego Magdaleny Krajewskiej.

A oprócz tego organizatorzy przygotowali mnóstwo innych atrakcji. Dla fanów zdrowego jedzenia były owoce oraz różnego rodzaju koktajle, odbyły się konkursy, gry sportowe oraz animacje przygotowane przez „Julkę i Spółkę ". Odbyły się też zajęcia ruchowe, które poprowadziły instruktorki: Monika Mosiądz oraz Marta Brzezińska, a razem z Beatą Michalak można było zatańczyć zumbę , na miejscu był też trener personalny Krzysztof Dąbrowski. Uczennice ZS 2, z sekcji tanecznej UKS Rutki (prowadzonej przez Krystynę Pęcherzewską i Beatę Michalak), zaprezentowały się w układzie choreograficznym z pomponami. W pikniku uczestniczyło około 500 osób, w tym nie tylko dzieci ale i również maluchy które były z rodzicami oraz seniorzy. 

Akcentem siatkarskim był Festiwal Mini Siatkówki na Mazowszu – kat. trójki. W turnieju uczestniczyły następujące kluby: GLKS Nadarzyn, Wrzos Miedzyborów, Volley Płock, Krótka Mysiadło, Lesznowola, Iskra Zielona, Esperanto Warszawa oraz nasz UKS Rutki Płońsk (wszystkie kluby mogły wystawić maksymalnie cztery zespoły)

Turniej wygrał GLKS I Nadarzyn, drugi był Międzyborów I, a na trzecim stopniu podium stanęła Lesznowola. Tuż za podium uplasował się nasz zespół UKS Rutki I Płońsk, a pozostałe miejsca w finałowej ósmece zajęły kolejno: 5. Volley I Płock, 6. GLKS II Nadarzyn II, 7. Krótka II Mysiadło II, 8. Lesznowola II. Pozostałe zespoły zostały sklasyfikowane od miejsca 9-20.

Nagrodzono też najlepsze zawodniczki turnieju. Wyróżnione zostały: Nadarzyn I – Natalia Struzik, Ula Bęza; Międzyborów I - Pola Koza, Zosia Młyńczak; Lesznowola I – Basia Lubedkin, Laura Krysiewicz; UKS Rutki Płońsk – Zuzia Górska, Maja Cichocka; Volley Płock - Blanka Lewandowska, Aneta Karczewska; Mysiadło II – Marta Podleśna, Sandra Gonszcyk; Esperanto Warszawa – Paula Miesikowska, Maja Walendzik.

Sędzią głównym zawodów był Konrad Nowak, sekretarzem Patryk Gmurczyk, a koordynatorem turnieju Igor Piotrowski, Wolontariuszkami, które sędziowały i pomagały przy zawodach były kadetki i juniorki UKS Rutki Płońsk.

Nasze drużyny, podopieczne Konrada Nowaka, wystąpiły w składach: UKS Rutki Płońsk I – Zuzia Górsk, Amelia Tomaszewska, Oliwka Czerniakowska, Amelia Grzelak, Julia Mroczkowska; UKS Rutki Płońsk II – Maja Cichocka, Zuzia Żurańska, Klaudia Racka, Wiktoria Białkowska; UKS Rutki Płońsk III - Magda Żurańska, Amelka Pustoła, Anna Mikołajczyk, Maja Malińska.

tekst i foto: Marta Olechowicz

Piknik z gwiazdą – Małgorzatą Glinką – w ZS 2 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się