:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Piknikowo powitane lato w Drożdżynie

„Nie bądź obojętny dla sąsiada” pod takim hasłem w sobotę, 7 lipca, na placu przy strażnico-świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Drożdżynie odbył się integracyjny piknik z okazji powitania lata.

Piknik został poprzedzony modlitwą w intencji mieszkańców i poświęceniem pól, któremu przewodniczył proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Sochocinie ks. Czesław Stolarczyk. Następnie uczestnicy przeszli na plac strażnicy, gdzie czekało na nich moc atrakcji, zarówno  dla małych i dużych. Przeciąganie liny, wyścigi w kapciach olbrzymach, wyścigi międzypokoleniowe, tańce w parach, zabawy z chustą animacyjną to tylko niektóre z zabaw prowadzonych przez Piotra Jezierskiego z Nowego Miasta. Dodatkowymi atrakcjami były bańki mydlane, malowanie twarzy, budowanie wieży z klocków, wata cukrowa itp. Zainteresowaniem dzieci cieszył się też mini zamek z kulkami ze Stowarzyszenia Aktywnie Zakręceni.

Podczas pikniku organizatorzy zadbali nie tylko o funkcję rozrywkową ale również i edukacyjną. Zorganizowano pokaz sprzętu strażackiego  przygotowany przez strażaków z jednostki Państwowej Straży Pożarniczej w Płońsku, którzy na piknik przyjechali samochodem ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą SLRtBA (Specjalnym Lekkim Ratownictwa technicznego z beczką i autopompą). Natomiast techniki gaszenia pożarów zaprezentowała jednostka z Drożdżyna, a największą atrakcją była kurtyna wodna.

To już druga edycja spotkań integracyjnych w Drożdżynie pod hasłem „Nie bądź obojętny dla sąsiada”. Super integracyjna impreza z grillem i swojskim jadłem , pysznymi ciastami, kawą i herbatą, zimnymi napojami, przygotowanymi przez mieszkańców. A na zakończenie była międzypokoleniowa zabawa taneczna z DJem.

Organizatorami pikniku integracyjnego w Drożdżynie byli: rada sołecka i sołtys Drożdżyna, Ochotnicza Straż Pożarna z Drożdżyna, gmina Sochocin i koło Żywego Różańca  pw. bł.ks. Jerzego Popiełuszki w Drożdżynie.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Piknikowo powitane lato w Drożdżynie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się