piłka nożna, Piłkarska niedziela lepsza soboty wygrane Błękitnych Gumina derbowe emocje meczu Jutrzenka Gladiator - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 01/09/2019 20:00

Po zaledwie jednej wygranej i remisie (odpowiednio Orlęta i Korona) w pięciu sobotnich meczach - niedziela była bogatsza w zdobycze punktowe naszych drużyn. W rozgrywkach A klasy trzy punkty w Rzekuniu zdobyli Błękitni Raciąż, a inauguracyjne zwycięstwo w B klasie odniósł GKS Gumino. W Uniecku mieliśmy pierwsze emocje derbowe - w pojedynku Jutrzenki z Gladiatorem bezbramkowy remis.

A KLASA

Jako ostatni z naszej trójki rywalizującej w A klasie na boisko wybiegli Błękitni. Raciążanie mieli trudne zadanie, bowiem grali wyjazdowy mecz z Rzekunianką. Ale spisali się bardzo dobrze - wygrali 3:2.

Po inauguracyjnym remisie w Radzanowie, Błękitni zatem notują drugie zwycięstwo z rzędu i są już na trzecim miejscu w tabeli. Bardzo cenny dorobek, tym bardziej, że w niedzielnym spotkaniu z Rzekunianką łatwo nie było. Raciążanie nie zagrali w optymalnym składzie, ale w odróżnieniu od wielu wcześniejszych meczów (szczególnie w poprzednim sezonie), byli bardzo skuteczni. Już w 4 minucie objęli prowadzenie, kiedy po strzale Mariusza Borzykowskiego bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę, a skuteczną dobitką popisał się Jarosław Żebrowski. Tak samo znakomicie Błękitni rozpoczęli drugą część gry i po dwóch minutach - i golu Mariusza Borzykowskiego - prowadzili już dwiema bramkami. Gospodarze jednak mocno po przerwie naciskali i byli naprawdę niezwykle groźni. Na szczęście - w 68 minucie - trzeciego gola zdobył Nazar Litun i sytuacja podopiecznych Mariusza Mikłowskiego zrobiła się w miarę komfortowa. Jak się potem okazało, aż tak różowo nie było, ale mimo szaleńczej pogoni Rzekunianki (gole w 70 i 78 minucie) wynik 3:2 zdołali utrzymać do końca.

By utrzymać miejsce w ścisłej czołówce A klasy, Błękitni w najbliższą sobotę (7 września, g. 17) zagrają z piątą w tabeli Pełtą Karniewo.

1.09. Rzekunianka Rzekuń - Błękitni Raciąż 2:3 (0:1)

bramki: Żebrowski (4, asysta M. Borzykowski), M. Borzykowski (47, asysta K. Kocięda), Nazar Litun (68, asysta Mikłowski).

Błękitni: Kamil Kalinowski - Daniel Kocięda, Jarosław Żebrowski, Paweł Kopczyński, Dawid Seweryn, Kamil Kocięda (70, Michał Stępiński), Mariusz Mikłowski, Kamil Szelągiewicz, Łukasz Szelągiewicz, Nazar Litun, Mariusz Borzykowski.

Wyniki pozostałych meczów III kolejki A klasy: * Pełta Karniewo - Boruta Kuczbork 3:1 * Wkra Radzanów - Bartnik Myszyniec 1:5 * GUKS Krasnosielc - Wymakracz Długosiodło 1:1 * Orzyc Chorzele - KS Wąsewo 2:1 * Orzeł Sypniewo - Korona Karolinowo 1:1 * Wkra Sochocin - Konopianka Konopki 1:4.

B KLASA

W sobotę na inaugurację rozgrywek nowego sezonu B klasy - Orlęta wygrały w Baboszewie z Gryfem Kownaty Żędowe 2:0. W niedzielę (1 września) swoje pierwsze mecze rozegrały pozostałe trzy nasze drużyny tej klasy rozgrywkowej.

W drużynie z Gumina przed sezonem nastąpiły zmiany kadrowe, w tym ta najważniejsza - odszedł dotychczasowy grający trener Dawid Kręt. Zespół objął - też jako grający trener - Damian Makowski, który wcześniej grał w Płońskiej Akademii Futbolu.

Na pierwszy mecz GKS wybrał się do beniaminka ligi - Wkry Cieksyn. I to była niezwykle udana inauguracja sezonu B klasy, szczególnie dla nowego grającego trenera GKS Gumino - Damian Makowskiego. Ledwie 29 sierpnia urodził mu się syn Wojtek (gratulacje dla obojga rodziców), a w niedzielę (1 września) w pierwszym meczu jego drużyna zaczęła od wygranej. Gumino było zdecydowanie lepsze, choć długo nie mogło tego udokumentować golem. Ten pierwszy padł w 60 minucie, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Jeziak. Wynik na 2:0 - na dziesięć minut przed końcem - ustalił Piotr Ronczkowski.

A w Uniecku zaś rozegrano pierwszy - z wielu jakie nas czekają w tym sezonie - meczów derbowych, w którym Jutrzenka zagrała z Gladiatorem Słoszewo.

Dotychczasowy bilans ligowych potyczek obu drużyn był minimalnie korzystniejszy dla Jutrzenki, która trzy potyczki z Gladiatorem wygrała (przy dwóch zwycięstwach słoszewian i trzech remisach). Dodatkowo na korzyść gospodarzy przemawiał fakt, że Gladiator jeszcze nigdy w ligowych potyczkach nie wygrał na boisku w Uniecku.

I ta passa słoszewian nie została przerwana. Mecz był typowym pojedynkiem z dużą ilością walki, choć sytuacji bramkowych też nie zabrakło. Okazje, by przechylić szalę zwycięstwa, miały obie drużyny - ostatecznie jednak zakończyło się bezbramkowym remisem.

A już w następnej kolejce B klasy derbowisko będzie kontynuowane, w dodatku podwójnie. Oba starcia w niedzielę, 8 września. O godzinie 14 w Kraszewie GKS Gumino zagra z Jutrzenką Unieck, a o godzinie 15 w Arcelinie Gladiator Słoszewo zmierzy się z Orlętami Baboszewo. Szykuje się niezwykle emocjonująca niedziela.

Sobota zresztą także, bo przypomnijmy, że o godzinie 15 w Karolinowie Korona zagra z sochocińską Wkrą, zaś o g. 16 w Płońsku PAF podejmie Sonę Nowe Miasto w derbach okręgówki.

1.09. Wkra Cieksyn - GKS Gumino 0:2 (0:0)

bramki: Jeziak (60, asysta Ronczkowski), Ronczkowski (80, asysta Pałac).

Gumino: Piotr Klękowicz - Marcin Grzejda (46, Mateusz Jeziak), Mateusz Adamiak, Damian Makowski, Paweł Jabłkowski, Jakub Palmowski, Adrian Więcław, Michał Stanisławski, Jakub Pałac (90, Maciej Gołaszewski), Filip Kacyk, Piotr Ronczkowski.

1.09. Jutrzenka Unieck - Gladiator Słoszewo 0:0

Jutrzenka: Adrian Baczewski - Mateusz Wagner, Sebastian Baczewski, Michał Ługowski, Paweł Osowski, Dawid Bloch (65, Rafał Rybacki), Damian Rasiński, Sławomir Jóźwiak, Patryk Baczewski (76, Krzysztof Chorzewski), Krzysztof Kozłowski, Szymon Wiejski.

Gladiator: Jarosław Sacherski - Damian Kozłowski, Robert Rutkowski, Krzysztof Gałązka (73, Kamil Celegrat), Mateusz Lewandowski (46, Dawid Ziemiński), Artur Żelasko, Tomasz Kaczyński, Mateusz Gocejna, Patryk Giranowski (84, Patryk Kapczyński), Kamil Bednarski (52, Marcin Jędras), Szymon Pawlak.

Wyniki pozostałych meczów I kolejki B klasy: * Opia Opinogóra    - Tamka Dzierzgowo 3:2 * Orlęta Baboszewo - Gryf Kownaty Żędowe 2:0 * Żak Szreńsk - Olimp Ciechanów 0:0.

Piłkarska niedziela lepsza od soboty - wygrane Błękitnych, Gumina i derbowe emocje w meczu Jutrzenka - Gladiator komentarze opinie