piłka nożna, Piłkarska sobota wygrana Błękitnych remisy Jutrzenki porażki Korony - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 30/03/2019 20:52

Pięć sobotnich spotkań naszych drużyn na ligowych boiskach przyniosło zaledwie jedno zwycięstwo.

Wyjazdowa okręgówka

Dwa sobotnie spotkania naszych drużyn rywalizujących w lidze okręgowej odbyły się na wyjazdach. A te, tradycyjnie w tym sezonie, nie najlepiej naszym wychodzą. Tak też było i tym razem.

Płońska Akademia Futbolu grała w Troszynie, a spotkanie miało dać odpowiedź czy płońszczanie będą w stanie gonić pierwszą szóstkę. Okazało się, że poziomem są w stanie, ale punktów to nie dało i matematycznie będzie ciężko.

O braku zdobyczy przesądziła w dużej mierze pierwsza część gry, w której PAF zagrał słabo i do przerwy przegrywał dwiema bramkami. Po zmianie stron na boisko wyszła odmieniona drużyna i tylko brak szczęścia nie pozwolił na osiągnięcie dobrego wyniku. Ostatecznie jednak Troszyn wygrał 3:2. Do siatki troszynian trafił w 67 minucie Dawid Masiak i w 90 minucie Emil Kuciński z rzutu karnego. Ale wcześniej - w 50 minucie - jedenastki nie wykorzystał Damian Makowski, a idealną okazję miał jeszcze Mateusz Rutkowski.

Po ubiegłotygodniowej efektownej wygranej (6:0) z bieżuńską Wkrą, sochocińska Wkra jechała na pojedynek z GKS Strzegowo już jako trzecia od końca drużyna. Za nimi byli sobotni rywale i wydawało się, że tak udany poprzedni mecz będzie wystarczającym impulsem do tego, by Wkra poszła za ciosem. Zwycięstwo pozwoliłoby odskoczyć na kilka punktów od dołu tabeli i zbliżyć się do drużyn środka. Ostatecznie nikt po sobotnim starciu nie jest w pełni zadowolony, ale również nikt nie rozpacza. 0:0 po typowym meczu walki o bardzo cenne ligowe punkty. Raczej sprawiedliwe, bo żadna z drużyn wielu dobrych sytuacji podbramkowych nie stworzyła.

Sona Nowe Miasto zagra w niedzielę na wyjeździe z bieżuńską Wkrą.

30.03. KS CK Troszyn - PAF Płońsk 3:2 (2:0)

bramki: Masiak (67, asysta Szcześniak), Kuciński (90, karny po zagraniu ręką).

PAF: Łukasz Aniserowicz - Damian Żółtowski (65, Michał Jarosławski), Mateusz Kozielski, Kamil Wiśniewski (79, Ernest Kamiński), Kordian Makowski, Emil Kuciński, Damian Makowski (51, Adam Szcześniak), Kacper Bielak (46, Dawid Masiak), Kamil Boniewski (60, Adam Uniewski), Mateusz Wiśniewski (46, Bartosz Gołaszewski), Mateusz Rutkowski.

30.03. GKS Strzegowo - Wkra Sochocin 0:0

Wkra: Karol Pasturczyk - Mateusz Pałka, Sebastian Jadczak, Radosław Jakubiak, Damian Kozłowski, Aleksander Eibl, Mariusz Radecki (75, Rafał Gołębiewski), Patryk Giranowski (65, Cezary Wolski), Damian Mielczarek, Krzysztof Dzięgielewski, Mateusz Żulewski (85, Alan Szulc).

Pozostałe wyniki XVIII kolejki ligi okręgowej: * Korona Szydłowo - Kryształ Glinojeck 2:4 * Żbik Nasielsk - Tęcza Ojrzeń 3:3 * Makowianka Maków Maz. - Iskra Krasne 2:0 * Nadnarwianka Pułtusk - Orzyc Chorzele 4:0.

W niedzielę zagrają: * Wkra Bieżuń - Sona Nowe Miasto (Bieżuń, niedziela 31.03., g. 13) * Mazowsze Jednorożec - Ostrovia Ostrów Maz.

Wygrana remis i porażka w A klasie

W sobotę zagrały wszystkie nasze drużyny rywalizujące w A klasie.

Nastroje poprawiły się w ekipie Błękitnych. Po inauguracyjnej, niespodziewanej porażce w Kuczborku, tym razem raciążanie zdobyli komplet punktów. Rywalem był Orzeł Sypniewo, a spotkanie - z powodu remontu szatni - rozegrano w Drobinie. Błękitni szczególnie dobrze zagrali w pierwszej części gry, kiedy to całkowicie zdominowali rywala. Efektem była bramka Pawła Borzykowskiego, który w 34 minucie wykończył przebojową, indywidualną akcję Łukasza Szelągiewicza. Po zmianie stron Orzeł próbował odwrócić losy spotkania, ale to raciążanie postawili kropkę nad i. W 59 minucie Błękitni przeprowadzili bardzo składną i ładną akcję zespołową, a na finał Mariusz Borzykowski prostopadle zagrał w pole karne do Piotra Melchinkiewicza, który ustalił wynik spotkania na 2:0.

Po wysokiej (1:7) porażce na inaugurację wiosny z Pokrzywnicą, Jutrzenka o pierwsze punkty w drugiej rundzie zagrała w Uniecku ze znajdującym się cztery lokaty wyżej Kurpikiem Kadziło. Dla walczącej o utrzymanie - ostatniej w tabeli - Jutrzenki był to więc bardzo ważny mecz. Od 20 minuty jednak gospodarzy musieli odrabiać straty po golu Kurpika i bardzo długo im się to nie udawało. Na szczęście ostatecznie dopięli swego w 90 minucie, kiedy to po faulu na Sebastianie Baczewskim sędzia podyktował rzut karny, a z jedenastu metrów na 1:1 trafił Bartosz Godlewski.

Na wyjeździe zaś zagrała Korona Karolinowo. A jak wiadomo niepokonana w tym sezonie na własnym boisku Korona, to zupełnie inna drużyna niż ta w meczach wyjazdowych, w których (nie licząc punktów za walkower z Kadzidłem) nie zdobyła choćby punktu. I niestety, ta dziwna seria nadal trwa. Korona uległa KS Wąsewo 1:2. Bramkę dla Korony zdobył Michał Kłodowski.

30.03. Błękitni Raciąż - Orzeł Sypniewo 2:0 (1:0)

bramki: P. Borzykowski (34, asysta Ł. Szelągiewicz), Melchinkiewicz (59, asysta M. Borzykowski).

Błękitni: Kamil Kalinowski - Mariusz Ezman, Maciej Karwowski, Radosław Straus, Kamil Rutkowski, Jakub Wszałkowski (81, Jakub Pakuła), Łukasz Szelągiewicz, Paweł Borzykowski (87, Dawid Seweryn), Damian Szelągiewicz (61, Konrad Pawelski), Mariusz Borzykowski (71, Łukasz Marciniak), Piotr Melchinkiewicz (90, Kamil Puszcz).

30.03. KS Wąsewo - Korona Karolinowo 2:1 (1:1)

bramka: Kłodowski (30, asysta Kijek)

Korona: Łukasz Leśniak - Adrian Skwarski, Michał Kłodowski, Mateusz Szcześniak, Michał Kamiński, Mateusz Lewandowski, Mateusz Nowak, Marcin Kijek, Karol Brzeszkiewicz (60, Dawid Latała), Hubert Bulak, Maciej Pilśnik.

30.03. Jutrzenka Unieck - Kurpik Kadzidło 1:1 (0:1)

bramka: Godlewski (90, karny po faulu na S. Baczewskim).

Jutrzenka: Adrian Baczewski - Damian Krysiak (75, Michał Ługowski), Sebastian Baczewski, Mateusz Wagner, Paweł Osowski, Dawid Antoszewski, Bartosz Godlewski, Damian Rasiński (64, Kamil Chorzewski), Kamil Kocięda, Szymon Wiejski, Patryk Baczewski (75, Kacper Chmielewski).

Pozostałe wyniki XV kolejki A klasy: * Konopianka Konopki - Bartnik Myszyniec 3:1 * Pełta Karniewo - Boruta Kuczbork 1:1 * Narew 1962 Ostrołęka - Świt Baranowo 4:0.

W niedzielę zagrają: * Rzekunianka Rzekuń - GKS Pokrzywnica.

W niedzielę rusza B klasa

Jutro, w ostatni dzień marca, wiosnę inauguruje B klasa. Wszystkie nasze drużyny grają o 14: Orlęta Baboszewo z Żakiem Szreńsk, GKS Gumino z Olimpem Ciechanów, a Gladiator Słoszewo z Wkrą Radzanów.

Wyniki sobotnich meczów XII kolejki B klasy: * Tamka Dzierzgowo - Orzyc II Chorzele 3:2.

W niedzielę zagrają: * GKS Gumino - Olimp Ciechanów (Kraszewo, g. 14) * Tamka Dzierzgowo - Orzyc II Chorzele * Gladiator Słoszewo - Wkra Radzanów (Słoszewo, \g. 14) * Gryf Kownaty Żędowe - Wkra II Żuromin * Orlęta Baboszewo - Żak Szreńsk (Baboszewo, g. 14) * pauza: Opia Opinogóra, Gryf Kownaty Żędowe (walkower za mecz z Wkrą II Żuromin).

Piłkarska sobota - wygrana Błękitnych, remisy Wkry i Jutrzenki, porażki PAF i Korony komentarze opinie