:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C rozproszone chmury

Piłkarski piknik dla Mirka

W słoneczną niedzielę, 14 października na płońskim stadionie odbył się charytatywny piknik piłkarski. Zebrane pieniądze - 4.335,86 złotych - zostaną przeznaczone na leczenie płońszczanina Mirosława Zielenieckiego.

„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono" – słowa wiersza Wisławy Szymborskiej były mottem niedzielnego charytatywnego pikniku, który cieszył się dużą frekwencją. Celem imprezy była pomoc nauczycielowi wf Mirosławowi Zielenieckiemu, założycielowi i byłemu trenerowi Dziewczęcej Akademii Futbolu w Płońsku. Mirosław zachorował na stwardnienie zanikowe boczne i obecnie trwa zbiórka na kurację komórkami macierzystymi.

Podczas pikniku rozegrano towarzyskie mecze z udziałem zawodniczek DAF, a także reprezentantów Płońskiej Akademii Futbolu oraz Football School Płońsk.

- Bardzo się cieszę,  że jest nas tak wielu - mówił w niedzielę na stadionie burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik, dziękując tym, którzy imprezę zorganizowali i tym, którzy przyszli, by w niej uczestniczyć. Burmistrz przypominał, że Mirosław Zieleniecki zakładał DAF i odnosił sukcesy jako trener dziewcząt. - My jesteśmy z nim i chcemy go wspierać.

Podczas pikniku prowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie Mirosława. Udało się zebrać 4.335,86 zł. Wszyscy, którzy przyłączyli się do akcji pomocy, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Organizatorami imprezy byli: PAF, DAF, Football School Płońsk oraz MCKSiR w Płońsku.

tekst i foto: Marta Olechowicz


Piłkarski piknik dla Mirka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się