:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Plantatorzy ruszą na Płońsk?!

samorząd, Plantatorzy ruszą Płońsk - zdjęcie, fotografia

Rolnicy mają przyjechać do Płońska, by pokazać niezadowolenie spowodowane tegoroczną akcją rejestracji cudzoziemców do prac polowych. Mieli to zrobić we wtorek, 15 maja, kiedy odbędzie się w tej sprawie nadzwyczajna sesja rady powiatu, ale okazuje się, że akcja protestacyjna przełożona jest na czwartek, 17 maja.

O zmianie przepisów, zamieszaniu i kolejkach w punkcie rejestracji Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku, jak i zamiejscowym punkcie w Czerwińsku już informowaliśmy. Emocjonalnie na ten temat dyskutowano podczas środowej sesji rady gminy Czerwińsk, 9 maja, na której obecny był wicedyrektor płońskiego PUP, Piotr Skierkowski.

Na facebooku ogłoszono zapowiadany wcześniej przez rolników strajk. Miał on się odbyć we wtorek, 15 maja, ale został przełożony na czwartek, 17 maja.

Rolnicy mają przyjechać do Płońska, przejechać obok Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku, w taki sposób, by dyrekcja tej placówki ich usłyszała.

- (…) Jeżeli nie pokażemy swojego niezadowolenia nikt nie będzie nas traktował poważnie. Na ostatniej sesji rady gminy Czerwińsk nad Wisłą padła propozycja, a właściwie konieczność utworzenia związku zawodowego tak więc musimy się zjednoczyć i utworzyć nasz lokalny Związek Producentów Truskawek – pisze na społecznościowym portalu inicjator strajku, apelując do rolników o obecność. (ko)

foto: archiwum

Plantatorzy ruszą na Płońsk?! komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-05-12 00:29:07

  Proponuję codziennie jeździć ciągnikami przed Urzędem Pracy, żeby jeszcze bardziej "usprawnić i przyspieszyć" pracujące tam dziewczyny, które i tak już ledwo zipią...

 • Organizator - niezalogowany 2018-05-12 15:39:53

  Nikt z nas nie ma pretensji do Kobiet ciężko pracujacych UP. One tak samo jak i my plantatorzy zostalismy pozostawieni sami sobie... osoby tworzace te wspaniale przepisy stwierdzily ze musza cos wykombinować zeby miec zajęcie... pracownicy w UP jakoś dadzą rade a rolnikom i tak wcisnąć mozna wszystko... Jezeli dla nas powstaną ułatwienia to i dla pracownikow UP również!!! Jesli chodzi o UP mamy kilka cieplych słów dla P. Skierkowskiego glownie za jego podejscie do sprawy i stosunek do nas plantatorów. Pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2018-05-12 17:32:58

  Tak powinni po calym Płońsku jeździć na maciorach i bykach to na pewno pomoże

 • gość-rolnik - niezalogowany 2018-05-12 20:15:56

  Tak to już jest - Każdy żyje z gospodarza !!! Trzeba pokazać czemu miasto żyje i dzięki komu ma co do gara włożyć.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-13 01:43:04

  Tak to już jest każdy gospodarz żyje z unii i dzięki unii.Nie musi już jeździć na osle tylko John Deere 9570RT lub JCB Fastrac 8310

 • Gość - niezalogowany 2018-05-14 23:12:47

  CO ROBIĄ WŁADZE MIASTA I GMINY ORAZ WŁADZE POWIATU.PRZECIEŻ JEŻELI PRACOWNICY NIE DAJĄ RADY WYSTARCZY ZATRUDNIĆ NA OKRES CZASOWY DODATKOWYCH PRACOWNIKÓW,A W GMINACH GDZIE PRZEWAŻAJĄ UPRAWY TRUSKAWEK STWORZYĆ CZASOWE PUNKTY REJESTRACYJNE.NIE WOLNO DOPUŚCIĆ BY TRUSKAWKI NIE BYŁY ZEBRANE. WŁADZE POWINNY PRZEWIDYWAĆ I OD RAZU REAGOWAĆ.

 • gość 2018-05-15 20:36:39

  Mandat dla każdego, który wiedzie ciągnikiem do miasta.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 11:29:43

  Mandat to powinieneś Ty dostać za głupotę. Ktoś wyżej wspomniał o John deerach i jcb gasttrackach! Tak, tak, ale to wszystko jest na kredycie, ładnie tylko popatrzeć na te maszyny i myśleć, ale ten rolnik ma dobrze. Prawda jest taka, że rolnik pracuje od 6 rano do ciemnej nocy, a zwykły mieszczuch w czystym ubranku od 8 do 16 i nic go nie obchodzi, a żeby nie rolnik to zdechłby pod płotem.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-17 10:52:51

  Jakie bzdury rolnicy nie płacą podatków ,dostają na wszystko kasę z unii skladki na ubezpieczenie zdrowotne są rażąco niskie i jeszcze mają czelność biadolic jak im źle.Truskawka najbardziej skażony owoc

 • Gość - niezalogowany 2018-05-17 11:04:03

  Truskawki będą zbierać się same rolnicy są tak kreatywni że napewno coś wymysla.Umieją załatwić sobie wodę do podlewania i to za darmo na pewno dadzą radę :-)

 • gość 2018-05-17 13:52:48

  jak rolnicy nie płaca podatki płaca i to spore i bardzo dobrze ze bedzie strajk trzymam za nich tciuki

Dodajesz jako: Zaloguj się