:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C lekkie zachmurzenie

Płoński Marsz Żywych

Tegoroczny płoński  Marsz Żywych, który odbył się w niedzielę, 15 kwietnia poświęcony był w sposób szczególny postaci, urodzonego w 1886 roku w Płońsku, Dawida Ben Guriona, pierwszego premiera Izraela.

W niedzielnych uroczystościach w Płońsku wzięła udział płońska młodzież, uczestnicy Marszu Żywych z Oświęcimia, a także ambasador Izraela w Polsce, Anna Azari, dyrektor generalny Marszu Żywych, Aharon Tamir, Chaim Chesler z organizacji Limmud FSU oraz naczelny rabin Polski,  Michael Schudrich i burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniami przed ratuszem, a potem uczestnicy udali się na skwer Ben Guriona przy ulicy Wspólnej i do płońskiego rynku, gdzie przed kamienicą, nazywaną bengurionówką odbyła się część artystyczna. Wystąpili tancerze z Ludowego Zespołu Artystycznego, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku. Uroczystość w płońskim rynku zakończyła się wspólnym tańcem do melodii „Hawa nagila".

tekst i foto: Katarzyna Olszewska


Płoński Marsz Żywych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się