:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C umiarkowane opady deszczu

„Płońszczanie i Płońsk w przeszłości” – otwarcie wystawy

Kiedy: 2018-10-11 , godzina: 18:00 | Gdzie: MCK Płońsk

zaproszenia, „Płońszczanie Płońsk przeszłości” otwarcie wystawy - zdjęcie, fotografia

Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza w czwartek, 11 października, na otwarcie wystawy „Płońszczanie i Płońsk w przeszłości”, przygotowanej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Otwarcie wystawy zdjęć ze zbiorów Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska, zatytułowanych „Album płoński”, odbędzie się w sali wystawienniczej MCK w czwartek, 11 października o godzinie 18.

Na wystawie prezentowane będą zdjęcia i skany dokumentów piśmienniczych z lat poprzedzających odzyskanie Niepodległości (okres zaborów), z lat II Rzeczpospolitej (dwudziestolecie międzywojenne) oraz okresu okupacji niemieckiej. Wszystkie zaprezentowane materiały dotyczyć będą Płońska i ziemi płońskiej oraz jej mieszkańców. Wystawa potrwa do 22 października.

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska serdecznie dziękuje Wszystkim Mieszkańcom Ziemi Płońskiej za umożliwienie sporządzenia kopii cyfrowych materiałów pochodzących z ich zbiorów prywatnych, wykorzystanych do przygotowania wystawy.

foto: zbiory MCK Płońsk

„Płońszczanie i Płońsk w przeszłości” – otwarcie wystawy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się