:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Po Witoldzie Pająku wójtem w gminie Dzierzążnia będzie Adam Sobiecki

wybory - wiadomości, Witoldzie Pająku wójtem gminie Dzierzążnia będzie Sobiecki - zdjęcie, fotografia

W gminie Dzierzążnia wiadomo było, że będzie nowy wójt – Witold Pająk odpadł bowiem już w pierwszej turze. W drugiej rywalizowali Adam Sobiecki z Franciszkiem Goszczyńskim. Wygrał Adam Sobiecki.

Wybory wójta gminy Dzierzążnia wygrał 45-letni Adam Sobiecki z Chrościna (KWW Forum Samorządowe Gminy Dzierzążnia) – otrzymał 871 głosów (56.78 %). Jego kontrkandydat, 62-letni Franciszek Goszczyński z Wierzbicy Pańskiej otrzymał 663 głosy.

Przypomnijmy - kandydatów na wójta w gminie Dzierzążnia było aż sześciu: obecny wójt, 67-letni Witold Pająk (KW PSL), mieszkaniec Płońska; 38-letni Krzysztof Zimny (KWW Razem dla Gminy Dzierzążnia) z Nowego Sarnowa; 45-letni Adam Sobiecki (KWW Forum Samorządowe Gminy Dzierzążnia) z Chrościna; 59-letni Włodzimierz Czyżewski z Nowego Sarnowa; 61-letni Czesław Gąsecki z Płońska (obaj startowali z własnych komitetów) oraz 62-letni Franciszek Goszczyński z Wierzbicy Pańskiej, który startował z własnego komitetu, ale z oficjalnym poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

Rozkład głosów wyglądał następująco: Sobiecki - 669 (34,66%), Goszczyński - 547 (28,34 %), Zimny - 306, Pająk - 183, Gąsecki - 116, Czyżewski - 109.

foto: archiwum

Po Witoldzie Pająku wójtem w gminie Dzierzążnia będzie Adam Sobiecki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się