:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym w Królewie - podejrzani w areszcie!

kryminalne, Pobicie skutkiem śmiertelnym Królewie podejrzani areszcie! - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 3 maja rano, w Królewie (gm. Joniec) znaleziono zwłoki  43-letniego mieszkańca Warszawy. Zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenia pomocy przedstawiono dwóm mężczyznom, którzy zostali tymczasowo aresztowani.

Płońska policja otrzymała zgłoszenie o ujawnieniu zwłok na terenie jednej z działek w Królewie około godziny 8 rano. Później ustalono, iż jest to 43-letni mieszkaniec Warszawy.

– Z obecnych ustaleń wynika, że wcześniej mężczyzna ten wspólnie z innymi osobami spożywał na terenie tej działki alkohol – informuje szefowa płońskiej prokuratury, Ewa Ambroziak. - Na miejscu zdarzenia widoczne były ślady awantury, rozbite sprzęty, butelki po alkoholu. W związku z tą sprawą zatrzymaliśmy dwóch mężczyzn i kobietę. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona, wyszła z terenu tej posesji, zanim doszło do awantury.

Prokurator Ambroziak dodaje, że dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty dokonania pobicia ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenia pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia. Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzn i sąd o areszcie zdecydował.

Według informacji szefowej płońskiej prokuratury, mężczyźni, którym przedstawiono zarzuty to mieszkańcy Królewa w wieku 37 i 46 lat.

- Przyczyną tej awantury miało być jakieś głupstwo, mieszkaniec Warszawy miał się czymś przechwalać – informuje prokurator Ambroziak. – Jeden z zatrzymanych nie przyznaje się do popełnienia czynu, twierdząc, że poszedł spać. Drugi z mężczyzn potwierdził, że doszło do kłótni, była szarpanina i 43-latek upadł. Podejrzany twierdził, że nie udzielił mu pomocy i opuścił działkę, bo nie zdawał sobie sprawy, że jest taka konieczność, myślał, że mieszkaniec Warszawy chrapie.

Kataarzyna Olszewska

foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym w Królewie - podejrzani w areszcie! komentarze opinie

 • Wie ktos kim są Ci podejrzani - niezalogowany 2018-05-08 23:52:31

  Wie ktos kim są Ci podejrzani ?

 • Gość - niezalogowany 2018-05-09 17:10:00

  Tak, mieszkańcy wiedzą.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-10 21:29:25

  Ja jestem mieszkancem wsi obok i nie wiem ...

 • gość 2018-05-19 22:44:22

  to nie było pobicie - to było morderstwo!

 • gość 2018-05-23 23:13:36

  Jak można pobić żeby zabić..... nazywajmy to właściwie to zabójstwo!

 • gość 2018-05-24 15:35:45

  "Gościu", a Ty tam byłeś i widziałeś, że wiesz że to było morderstwo? POHAMUJCIE SIĘ OD WYDAWANIA OSĄDÓW. "Zabójstwo – przestępstwo umyślne polegające na pozbawieniu człowieka życia. (...)Brytyjski ustawodawca nie zdefiniował pojęcia morderstwa. W związku z tym nauka prawnicza oraz sądy odwołują się do definicji sędziego Coke’a pochodzącej z XVII w. jako elementu prawa zwyczajowego. W myśl tej definicji morderstwo może być popełnione jedynie umyślnie przez osobę o zdrowym umyśle i odpowiednim wieku, a znamionami strony podmiotowej są: zamiar bezprawnego spowodowania obrażeń cielesnych oraz bezprawnego pozbawienia życia człowieka." Źródło: Wikipedia.

Dodajesz jako: Zaloguj się